Trasy i poziomy trudności

O trasach, którymi jeździmy, ich nawierzchni, kilometrażu oraz o tym dlaczego zawsze jeździmy po drogach mało ruchliwych w tempie spokojnym.

Wyprawy, które organizujemy nie są sportowymi wyzwaniami lecz organizowane są dla wszystkich, którzy chcą spędzić świetnie, niebanalnie i na rowerze swój wolny czas lub wymarzony urlop z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Organizujemy wyprawy rowerowe dla wszystkich, niezależnie od kondycji fizycznej, płci czy wieku. Przy każdej wyprawie opisujemy dokładnie do kogo adresujemy konkretną wyprawę biorąc pod uwagę stopień trudności danej trasy, na który składają się:

  • długość trasy przejeżdżanej w ciągu jednego dnia i liczba km pokonywana w ciągu całej wyprawy
  • rodzaj nawierzchni na trasie (asfalt, szutr, drogi polne utwardzone i piaszczyste)
  • topografia terenu - trasa płaska czy z podjazdami
  • szczególne utrudnienia i przeszkody (ubytki w nawierzchni, drogi polne piaszczyste, przedwojenny jeszcze bruk, itp.)

I tak dzielimy trasy naszych wypraw w skali od 1 do 10 w pięciu kategoriach. Poziom trudności tras stworzyliśmy abyś wiedział czego możesz się spodziewać na trasie danej wyprawy oraz aby pomogły Ci określić czy dana wyprawa dostosowana jest do Twoich możliwości kondycyjnych i podróżowania w taki sposób, abyś z jazdy czerpał samą przyjemność i frajdę. Oczywiście tylko do Ciebie należy, którą trasę wybierzesz! Jeśli będziesz miał jednak jakieś pytania czy wątpliwości jaką trasę wybrać dla siebie prosimy o wcześniejszy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a z przyjemnością pomożemy Ci dobrać wyprawę odpowiadającą Twoim oczekiwaniom i możliwościom.

Wszystkie te trasy łączy jedno - spokojne tempo oraz brak samochodowego ruchu.  Nasze wyprawy mają charakter tylko i wyłącznie turystyczny, a nie wyczynowy. Jeśli więc szukasz sportowych wyzwań to źle trafiłeś, pod zły adres. Trasy naszych wypraw, bez względu na stopień ich trudności zawsze poprowadzone są drogami prowincjonalnymi, mało ruchliwymi, o znikomym natężeniu ruchu samochodowego, które pokonujemy zawsze tempem umiarkowanym, turystycznie spokojnym, dokładnie takim, abyśmy mogli cieszyć się tym wszystkim co czeka na nas po drodze: nowymi przyjaźniami, spotkanymi po drodze ludźmi, piękną przyrodą, nowo odkrytymi miejscami i relaksem. Wszak o to w każdych wakacjach wszystkim nam najbardziej chodzi!

Pamiętaj, że opis trudności tras przedstawiony poniżej jest tylko orientacyjny. O szczegółach danej trasy (kilometrażu, nawierzchni, ewentualnych podjazdach i utrudnieniach) zawsze informujemy w opisie każdej organizowanej przez nas wyprawy w zakładce "Informacje".

1 - trasy bardzo łatwe

❶②③④⑤⑥⑦⑧⑨⑩

dla niepraktykujących na codzień i początkujących rowerzystów oraz dla rodziców i seniorów, którzy chcą spędzić aktywnie urlop lub swój wolny czas razem ze swoimi dziećmi lub wnukami. Trasa łatwa oznacza, że wyprawę robimy dla wszystkich, bez względu na ich wiek, staż w rowerowaniu i możliwości kondycyjne. Idealna dla osób lubiących tylko płaski teren.

2 - trasy łatwe

❶❷③④⑤⑥⑦⑧⑨⑩

❶❷❸④⑤⑥⑦⑧⑨⑩

oznacza, że wyprawa adresowana jest do tych, którzy nie lubią się specjalnie przemęczać, ale jak trzeba to gotowi są na pewne wyzwania w granicach rozsądku, a rower traktują jako znakomity środek transportu do odkrywania nowych miejsc i bliskiego kontaktu z naturą. Trasa lekka, przyjemna i relaksacyjna, idealna do kontaktów towarzyskich. Większość naszych wypraw poprowadzona jest właśnie trasami łatwymi.

3 - trasy z podjazdami

❶❷❸❹⑤⑥⑦⑧⑨⑩

❶❷❸❹❺⑥⑦⑧⑨⑩

❶❷❸❹❺❻⑦⑧⑨⑩

trasa pośrednia pomiędzy trasą łatwą, a trudną. Trasa miejscami pagórkowata, wymagająca posiadania od uczestników nieco większych możliwości kondycyjnych. Trasy z podjazdami polecane są także dla tych, którzy jeszcze nie mieli doświadczenia, ale chcą się sprawdzić w bardziej pofałdowanym terenie.

4 - trasy trudne

❶❷❸❹❺❻❼⑧⑨⑩

❶❷❸❹❺❻❼❽⑨⑩

dla tych, którzy lubią się na rowerze zmęczyć i którzy z tego czerpią dużo frajdy. Trasy trudne to trasy dla tych, którym niestraszne są podjazdy i którzy gotowi są dotrzeć do nowych, ciekawych miejsc znosząc cierpliwie stan dróg. Dla tych, którzy rowerem jeżdżą często i mają bardzo dobrą kondycję fizyczną.

5 - trasy bardzo trudne

❶❷❸❹❺❻❼❽❾⑩

❶❷❸❹❺❻❼❽❾❿

to trasy dla tych, którym nic nie jest straszne. To propozycje dla osób, które mają świetną kondycję, duże doświadczenie w rowerowaniu i dla których najważniejszy jest cel dotarcia do miejsc, do których docierają nieliczni, bez względu na dystans, podjazdy i stan dróg, trasa dla odkrywców, rowerowych maniaków i tych, dla których jazda po górach nie jest straszna.

Kontakt

ul. 11 Listopada 62/2, 21-200 Parczew

+48 607 328 093

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.