O nas

O tym kim jesteśmy i co robimy

VELOTUR

Velotur to zaproszenie do aktywnych podróży rowerowych po Europie ze szczególnym uwzględnieniem Europy Wschodniej, tej części Europy w której mieszkamy, a której drogi i miejsca poznaliśmy bardzo dokładnie w czasie bliższych i dalszych wypraw rowerowych i której piękno chcielibyśmy pokazać również i Wam.

Nigdzie się nie spieszymy. Starannie wybieramy miejsca, które odwiedzamy. Od chwili, kiedy spotkamy się na starcie wyprawy wszystko masz załatwione. Jedyne co musisz zrobić to wsiąść na rower i cieszyć się tym wszystkim co w czasie wypraw rowerowych jest najpiękniejsze - spotkanymi po drodze otwartymi i uśmiechniętymi mieszkańcami, dziewiczą przyrodą, niezwykłymi krajobrazami, zabytkami i dobrą kuchnią. A wszystko to w tempie spokojnym wszak podróżujemy rowerami!

Velotur powstał z pasji. W zasadzie z połączenia trzech pasji... Stara, ponadczasowa dewiza życiowa mówi "rób to co lubisz i robisz najlepiej"! A więc:

 

Rower

Po pierwsze uwielbiamy jazdę na rowerze. Rower i jego "mobilność" daje nam poczucie wolności i przekonanie, że nie ma dla nas niezdobytych dróg. Jesteśmy przekonani, że nie wymyślono jeszcze lepszego środka podróżowania. Pojazdy silnikowe są naturalnie dużo szybsze od roweru i można nimi przebyć zdecydowanie większe odległości, ale podróżowanie nimi i oglądanie świata i tego co po drodze pośpiesznie i zza szyby mija się z celem. Stąd pomysł aby jeździć, podróżować i zwiedzać świat rowerami i przekonać innych do tego rodzaju aktywności. Optymalnej i niebanalnej!

Podróże

Po drugie uwielbiamy podróżować. Odkrywać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi, inne zwyczaje i kultury. Podróżujemy na swój sposób odwiedzając miejsca, które czasami ciężko jest znaleźć na mapie, a w których wydaje się, że czas stanął w miejscu, bo ludzie zachowali tam jeszcze dawne zwyczaje i prosty, nieśpieszny styl życia. Jesteśmy przekonani, że po każdej takiej podróży każdy z nas jest bardziej otwarty na świat i bogatszy o nowe doświadczenia. What a wonderful world - Co za wspaniały świat! - jak śpiewał Louis Armstrong. Wystarczy tylko się dobrze rozejrzeć!

Wschód

Po trzecie uwielbiamy tereny i miejsca bliskie naszemu sercu. Jest to wschodnia Europa, a szczególnie wschodnie rubieże naszego kraju, a także zachód Ukrainy i Białorusi, czyli dawne, polskie Kresy z ich burzliwą historią, oryginalną przyrodą, niezwykle gościnnymi ludźmi, nie spotykanym nigdzie więcej w Europie osobliwym klimatem oraz dziewiczymi, nie skomercjalizowanymi jeszcze miejscami i szlakami. Takich właśnie miejsc wybierając trasy naszych wypraw szukamy i takie właśnie miejsca Wam proponujemy jako cel naszych wspólnych wypraw.

Nasz team

Nasz team to rodzinno-przyjacielska ekipa

Grzesiek to pomysłodawca Veloturu, miłośnik wypraw rowerowych po Polsce Wschodniej, Ukrainie oraz Białorusi. Uwielbia jeździć w miejsca nie popularne, tam gdzie zdawałoby się „nic nie ma”. Odpowiedzialny za planowanie tras, pilotaż oraz logistykę wypraw Veloturu

Krzysiek to doskonały serwisman, „złota rączka”. Nie ma dla Niego roweru, którego nie potrafiłby naprawić. W wolnych chwilach najchętniej spędza czas ze swoimi wnukami Mileną i Miłoszem. Na wyprawach jest kierowcą naszego busa i serwisantem

Agnieszka to absolwentka resocjalizacji, której największą pasją są podróże. Odwiedziła już większość krajów europejskich, a w 2009 r. wybrała się w roczną, samotną podróż dookoła świata. Odpowiedzialna za kontakt i pilotowanie grup anglojęzycznych na naszych wyprawach

Jarek z zawodu jest elektrykiem-automatykiem prowadzącym własną firmę, z pasji zaś doskonałym pilotem i rowerzystą. Miłośnik długodystansowych wypraw rowerowych. Jego rekord dziennego dystansu przejechanego rowerem to bagatela 340 km! Zawsze pogodny i uśmiechnięty

 

WPIS Do rejestru organizatorów turystyki

Nasz wpis do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego znajduje się pod numerem REGON 030857295
Pod numerem 268 jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki Województwa Lubelskiego

wpis

 

Kontakt

ul. 11 Listopada 62/2, 21-200 Parczew

+48 607 328 093

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.