Nadbużański Raj

Nadbużański Raj

20-26.08.2018

Nadbużański Raj to wyprawa dla wszystkich miłośników chwil toczących się leniwie na łonie nieskażonej przez ludzi przyrody, błogiej ciszy oraz kameralnej atmosfery małych miast i wiosek, w których czas biegnie własnym rytmem, nieśpiesznie i powoli.

Nadbużańską wyprawę zaczynamy „prologiem” w Poleskim Parku Narodowym z unikalną przyrodą przypominającą północną tundrę. Dalsza część trasy prowadzić nas będzie doliną Bugu - jako jednej z nielicznych w Europie tak dużej, wciąż jeszcze nieuregulowanej dzikiej rzeki, która ze swoimi starorzeczami, zakolami i meandrami jest niezwykle atrakcyjna widokowo...

 

More...
Polska jest piękna!

Polska jest piękna!

01-08.09.2018

Polska w wersji mini. Jeziora i pagórki, doliny i obszerne płaszczyzny skupione w jednym miejscu. All in one... każdy znajdzie coś dla siebie. Niewiele miejsc w Polsce może konkurować z urodą i malowniczością Suwalszczyzny oraz Dolin Rospudy i Biebrzy! 

 

Trasa tworzy zamkniętą pętlę i pozwala na kompleksowe poznanie całego regionu północnowschodniej Polski w 8 dni. Na trasie m.in.: Góry Sudawskie i Wiżajny, Puszcza Romincka i wiadukty w Stańczykach, Dolina Rospudy i Dowspuda z romantycznymi ruinami pałacu hrabiego Paca, a także Kanał Augustowski, Dolina Górnej Biebrzy ze słynnym Czerwonym Bagnem, Puszcza Augustowska, Ziemia Sejneńska ze stolicami polskich Litwinów Puńskiem i wiele innych atrakcji...

 

More...
Pomiędzy Wisłą a Bugiem

Pomiędzy Wisłą a Bugiem

09-16.09.2018

Pomiędzy Wisłą a Bugiem to rowerowe odkrywanie pereł i perełek Polski Wschodniej! To trasa, która biegnie przez najpiękniejsze i najbardziej znane miasta i miasteczka wschodniej części naszego kraju, a także najatrakcyjniejsze krajobrazowo zakątki Lubelszczyzny, Ziemi Sandomierskiej oraz Roztocza. Wyprawę rozpoczynamy w Lublinie, najstarszym mieście regionu i jego stolicy, aby już pierwszego dnia dotrzeć do Kazimierza Dolnego, „perły polskiego renesansu”, miasteczka zaliczanego do najpiękniejszych w Polsce…

 

More...
Dworki i pałace Pomorza

Dworki i pałace Pomorza

27.08.-02.09.2018

5 dni jazdy i 270 km trasy rowerowej wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, a każdy nocleg w pieczołowicie odrestaurowanym dworku, pałacu czy zamku z ich historycznym rodowodem! Wyprawa ta została przygotowana z myślą o tych, którzy chcieliby zwiedzić większą część polskiego wybrzeża Bałtyku na rowerze, ale trochę w inny sposób, mając jako motyw przewodni ów dworki i pałace Pomorza Środkowego oraz Wschodniego, a co najlepsze w każdym z nich odpoczywając po każdym dniu spędzonym na rowerowym siodełku...

 

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

rezerwuj

Mapa wyprawy

Naj na trasie

 • Wyjątkowe krajobrazy i jeziora Suwalszczyzny
 • Krajobrazy Sejneńszczyzny
 • Degustacja tradycyjnych potraw litewskich
 • Puńsk
 • Wodziłki - wieś staroobrzędowców
 • Kąpiel w tradycyjnej, ruskiej bani
 • Góry Sudawskie
 • Puszcza Romincka
 • Wiadukt w Stańczykach
 • Dolina Rospudy
 • Ruiny pałacu hrabiego Paca w Dospudzie
 • Dolina Górnej Biebrzy
 • Rezerwat Czerwone Bagno w Biebrzańskim PN
 • Wioski północnej Białostocczyzny
 • Puszcza Augustowska
 • Jeziora Augustowskie
 • Malownicze drogi Suwalszczyzny

Galeria

Polska jest piękna!


Kraj/Region: Polska/Suwalszczyzna, Dolina Rospudy, Biebrzy i Puszcza Augustowskapoland
Start/Meta: Jezioro Gaładuś
Trasa: łatwa z umiarkowanymi podjazdami
Długość: 8 dni (7 noclegów) - 350 km rowerem
Termin: 01-08.09.2018
Cena: 1490 zł 

Polska w wersji mini. Jeziora i pagórki, doliny i obszerne płaszczyzny skupione w jednym miejscu. All in one... każdy znajdzie coś dla siebie. Niewiele miejsc w Polsce może konkurować z urodą i malowniczością Suwalszczyzny oraz Dolin Rospudy i Biebrzy!

Trasa tworzy zamkniętą pętlę i pozwala na kompleksowe poznanie całego regionu północnowschodniej Polski w 8 dni. Na trasie m.in.: Góry Sudawskie i Wiżajny, Puszcza Romincka i wiadukty w Stańczykach, Dolina Rospudy i Dowspuda z romantycznymi ruinami pałacu hrabiego Paca, a także Kanał Augustowski, Dolina Górnej Biebrzy ze słynnym Czerwonym Bagnem, Puszcza Augustowska, Ziemia Sejneńska ze stolicami polskich Litwinów Puńskiem i wiele innych atrakcji...

Suwalszczyzna to jedna z najpiękniejszych części naszego kraju, znana z pięknych krajobrazów z kolorowymi wzniesieniami oraz zielonej mozaiki pól i lasów, czystych rzek i jezior. Krajobraz i walory widokowe Suwalszczyzny nie mają sobie równych w całej Polsce! Na trasie zobaczymy najciekawsze miejsca Suwalszczyzny, aby później wjechać przez Dolinę Rospudy do Doliny Górnej Biebrzy - krainy bagien, ostoi łosia, raju dla miłośników ptaków, ciszy i spokoju. Stamtąd przez sielankowe okolice pogranicza polsko-białoruskiego dojedziemy do Puszczy Augustowskiej. Na tym odcinku zamiast rozległych panoram i wzgórz Suwalszczyzny będziemy cieszyć się atmosferą wielkiego lasu kiedy to znowu znajdziemy się na bajkowej Suwalszczyźnie, gdzie zaczynaliśmy i gdzie zakończymy naszą wyprawę.

 

Program wyprawy

 

Dzień 1

Jezioro Gaładuś

Po przyjeździe nad jezioro Gaładuś, uważane za najładniejsze jezioro na Ziemi Sejneńskiej i zakwaterowaniu zapraszamy na ognisko integracyjne. Przy ognisku spokojnie odpoczniemy po dniu dojazdu na miejsce startu wyprawy.

 

Dzień 2

Jezioro Gaładuś - Jezioro Pobondzie

Malownicze drogi Suwalszczyzny
Malownicze drogi Suwalszczyzny

Malownicze drogi Suwalszczyzny
Piękny krajobraz Sejneńszczyzny znalazł odbicie w twórczości Czesława Miłosza, który prawie każde młodzieńcze wakacje spędzał w modrzewiowym dworku Krasnogruda położonym nad Jeziorem Hołny, od którego po śniadaniu rozpoczniemy naszą wyprawę. Krajobraz, który będzie nam dalej towarzyszył na trasie tego dnia zaiste godzien jest pióra poety: głębokie, wąskie doliny z błękitnymi płaszczyznami rozlanych w nich jezior, zalesione wzgórza, bujne łąki i tonące w zieleni zabudowania wiosek... Kolejnym przystankiem będzie Puńsk, stolica polskich Litwinów, którzy w 80% zamieszkują Puńsk i jego okolice. Tam zwiedzimy m.in. litewski skansen, a także wstąpimy do restauracji "Sodas", aby spróbować litewskich dań regionalnych: pysznych kibinów z czerwonym barszczem, soczewiaków, czenaków, kołdunów czy kartaczy. Na deser zaś obowiązkowo "mrowisko", ciasto spotykane tylko w tym rejonie Polski. Wieczorem dla chętnych wyjazd busem do Wodziłek, wsi staroobrzędowców położonej w samym sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego, gdzie będzie można skorzystać z tradycyjnej, ruskiej bani, czyli drewnianej łaźni parowej. Gwarantujemy, że będzie to dla Was przeżycie niezapomniane!

Dystans: 60 km

 

Dzień 3

Jezioro Pobondzie - Jezioro Bitkowskie

Wiadukt w Stańczykach
Wiadukt w Stańczykach

Wiadukt w Stańczykach
III dnia wyprawy przez pofałdowane tereny słabo zaludnionych tzw. Gór Sudawskich ze swoistym minipojezierzem dotrzemy na polski biegun zimna - miasteczka Wiżajny z trudno uchwytnym, kresowym, melancholijnym nastrojem. Wiżajny to swoisty fenomen jeśli chodzi o pogodę. Surowość tutejszego klimatu może śmiało konkurować z klimatem wyższych partii naszych gór, co jest ewenementem! Druga część trasy prowadzić nas będzie polską tajgą, czyli Puszczą Romincką, jedną z najdzikszych obszarów leśnych w Polsce do Stańczyk, mekki ekstremalnych entuzjastów skoków na bungie, słynących z olbrzymich, betonowych wiaduktów o architekturze przypominającej rzymskie akwedukty, z których rozciąga się niezapomniany widok na puszczańskie ostępy. Nocujemy nad uroczym Jeziorem Bitkowskim.

Dystans: 60 km

 

Dzień 4

Jezioro Bitkowskie - Dolina Rospudy

Krajobrazy Suwalszczyzny
Krajobrazy Suwalszczyzny

Krajobrazy Suwalszczyzny

Dobrze pamiętamy ze środków masowego przekazu walkę ekologów o Dolinę Rospudy. Tą doliną będzie prowadzić nas cała trasa IV dnia wyprawy. Rospuda to główna rzeka zachodniej Suwalszczyzny. Płynie wąską doliną przepływając przez 8 jezior o stromych i wysokich brzegach. Większość z nich będziemy mieli okazję zobaczyć na trasie z rowerowego siodełka. Zobaczymy także 3 miasteczka, przez które przepływa Rospuda o bardzo ciekawym, XVI wiecznym układzie architektonicznym: Filipów, Bakałarzewo oraz Raczki. Prawdziwą gratką będą także ruiny pałacu hrabiego Paca w Dospudzie, wspaniała rezydencja w stylu czysto angielskiego gotyku - jedyna taka na ziemiach polskich. Za Dospudą przez wieś dawnych osadników szkockich Szkocję oraz uroczysko "Święte miejsce" nad Rospudą dojedziemy na miejsce noclegu.

Dystans: 55 km

 

Dzień 5

Dolina Rospudy - Kopiec

Kładka przez Czerwone Bagno
Kładka przez Czerwone Bagno

Kładka przez Czerwone Bagno
Początek trasy V dnia wyprawy zaprowadzi nas brzegiem rozległego Jeziora Dręstwo w miejsce szczególne i wyjątkowe w Polsce pod względem przyrodniczym oraz krajobrazowym - nad rezerwat Czerwone Bagno, największej atrakcji Biebrzańskiego Parku Narodowego. Największe zalety tego miejsca to cisza, spokój i dziewicza okolica, gdzie króluje tylko natura. Droga na Czerwone Bagno jest idealna na rower, a do punktów widokowych na bagienne rozległości prowadzą drewniane, bezpieczne, zrobione dla turystów kładki. Uwaga, bardzo możliwe jest tutaj spotkanie z łosiem! Z Czerwonego Bagna urokliwą trasą wzdłuż Jeziora Tajno i przez śluzę Sosnowo, jedną z 18 śluz jednego z najstarszych zabytków architektury wodnej w Europie, czyli Kanału Augustowskiego dojedziemy do wsi Kopiec i Janiewiczówki, kompleksu świetnie urządzonych domów, gdzie odpoczniemy z dala od ludzkich siedlisk w otoczeniu ciszy, spokoju i wielu innych uroków tego miejsca. Oczywiście w tak uroczej miejscówce na zakończenie dnia musimy zasiąść do wspólnego ogniska!

Dystans: 55 km

 

Dzień 6

Kopiec - Rakowicze

W drodze
W drodze

W drodze
Malowniczą doliną Górnej Biebrzy, wspaniałej, majestatycznej, dzikiej rzeki zwanej "ptasim rajem", ze względu na ilość występujących tutaj gatunków ptaków dojedziemy przez Sztabin do Lipska, gdzie zobaczymy ciekawostkę - dwa schrony bojowe linii Mołotowa. Za Lipskiem wjedziemy na tereny położone w dorzeczu Niemna oddalonego od pobliskiej granicy z Białorusią o zaledwie kilkanaście kilometrów. Krajobraz tych stron jako żywo przywodzi na myśl opisy przyrody z Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej: szeroki horyzont, łagodnie sfalowany pejzaż, miedze przyozdobione barwnymi, polnymi kwiatami, tonące w zieleni starych lip wioski z wiekowymi, drewnianymi chałupami. Taki sielankowy krajobraz będzie towarzyszył nam już do końca dnia, kiedy to dotrzemy na miejsce noclegu - do gospodarstwa "Na odludziu", malowniczo i samotnie położonego przy samym pasie granicznym z Białorusią.

Dystans: 50 km

 

Dzień 7

Rakowicze - Jezioro Gaładuś

Na trasie w Puszczy Augustowskiej
Na trasie w Puszczy Augustowskiej

Na trasie w Puszczy Augustowskiej
Ostatni rowerowo dzień będzie najdłuższym dystansowo dniem na całej wyprawie. Początek trasy to malownicze wioski Białostocczyzny "cichej ziemi", gdzie czas płynie nieśpiesznie położone. Sielankowe wioski i krajobrazy nadniemeńskiej Białostocczyzny towarzyszyć nam będą przez 15 km, po czym zmieniamy otoczenie i wjeżdżamy do Puszczy Augustowskiej, jednego z najciekawszych i najbogatszych pod względem przyrodniczym kompleksów leśnych w Polsce. Tam po drodze będziemy poznawali miejsca szczególne w Puszczy Augustowskiej - piękne, dzikie odcinki przygranicznych, puszczańskich rzek Marychy, Czarnej Hańczy i Wołkuszanki skupione w rezerwatach przyrody "Zelwa" oraz "Łempis" oraz wyjątkowej czystości jeziora Płaskie i Brożane położone w samym sercu puszczańskich ostępów. Nad jednym z jezior  w porze obiadowej zrobimy sobie dłuższą przerwę po czym wrócimy na trasę, aby przez śródleśne wioski z ładną, drewnianą zabudową i dwoma pięknymi, drewnianymi kościółkami: św. Anny w Gibach oraz kościółkiem w Berżnikach z początku XIX wieku, malowniczo położonym na wzgórzu nad Jeziorem Kielig wrócić z powrotem na Suwalszczyznę i Jezioro Gaładuś, gdzie rozpoczynaliśmy naszą wyprawę.

Dystans: 70 km

 

Dzień 8

Jezioro Gaładuś

Po śniadaniu i tygodniowej rowerowej podróży przez północnowschodnią Polskę po najpiękniejszych miejscach Suwalszczyzny, dolin Rospudy i Biebrzy oraz Puszczy Augustowskiej ze wspomnieniami ruszymy w drogę powrotną do naszych domów. Cudze chwalimy swego nie znamy jak mawiają i słusznie ponieważ Polska jest piękna!

 


Podstawowe informacje

 

Transport

Zapewniamy transport naszym busem z Lublina oraz Warszawy na start wyprawy, a także po jej zakończeniu do Warszawy i Lublina.

Szczegóły transportu uzgadniamy z każdym uczestnikiem indywidualnie. Przy grupach zorganizowanych transport z/do innych miejscowości niż Warszawa i Lublin możemy zorganizować także za dodatkową opłatą naszym busem.

 

Trasa

łatwa z umiarkowanymi podjazdami 

Trasa łatwa z umiarkowanymi podjazdami to trasa o poziomie trudności pomiędzy trasą łatwą, a średnią. Falisty teren Suwalszczyzny nie jest raczej dla tych, którzy lubią jedynie płaski teren, jednak krajobrazy Suwalszczyzny w pełni wynagrodzą poniesiony wysiłek. Na trasie wyprawy podjazdy nie będą strome, ani wymagające od uczestników jakiejś szczególnej kondycji fizycznej, jednak kilka z nich może trochę zmęczyć osoby, które nie jeździły jeszcze po terenie pagórkowatym.

Całkowita długość trasy: 350 km

 

Zakwaterowanie i wyżywienie

Na noclegi wybraliśmy miejsca pięknie położone nad jeziorami Suwalszczyzny. Dwa noclegi będą także w uroczych, leżących "na odludziu" gospodarstwach agroturystycznych. Uczestników kwaterujemy w pokojach dwuosobowych, które w większości posiadają oddzielną łazienkę z prysznicem. Pokoje jednoosobowe dostępne są na specjalne życzenie.

Wyżywienie na wyprawie to całodzienne śniadania i obiadokolacje. Śniadania są przeważnie w formie szweckiego stołu. Zapewniamy także prowiant na ognisko I i V dnia wyprawy.

 

Pozostałe informacje

http://www.podrozerowerowe.pl/informacje/

warunki uczestnictwa w pliku pdf do pobraniatutaj

 

Pytania?

Kontakt:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl

 


Świadczenia i noclegi

 

Świadczenia

Na wyprawie zapewniamy:

 • 7 noclegów w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych o bardzo dobrym standardzie w pokojach 2-osobowych w większości z łazienkami (prysznic/WC)
 • Wyżywienie w postaci 7 śniadań rano (przed wyruszeniem na trasę) oraz 7 obiadokolacji (po dotarciu na miejsce noclegu)
 • Transport uczestników z Lublina i Warszawy na miejsce startu wyprawy oraz po jej zakończeniu do Warszawy i Lublina
 • Transport rowerów i bagaży na miejsce startu wyprawy, transport bagaży pomiędzy poszczególnymi etapami, transport rowerów i bagaży po zakończeniu wyprawy do Warszawy i Lublina
 • Stałą asekurację auta zabezpieczającego przejazd uczestników
 • Opiekę doświadczonego pilota, prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą
 • Serwis techniczny
 • Apteczkę
 • Ubezpieczenie KL i NW
 • Prowiant na ognisko I i V dnia wyprawy

 

Noclegi


Terminy i cena

 

Terminy i ceny w sezonie 2018

Termin

Cena

01-08.09.2018

1490  zł

Opcje dodatkowe

Dopłata do pokoju 1-osobowego

prosimy o kontakt

Wypożyczenie roweru

180 zł

Zniżki dla dzieci

10% dla dzieci w wieku do lat 15

Zniżki dla grup zorganizowanych

3% dla grup od 6 osób

5% dla grup od 8 osób

7% dla grup od 10 osób

 

Zgłoszenie uczestnictwa i płatności

 • Aby zapisać się na wyprawę prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego w zakładce "Rezerwuj". Zgłoszenia przyjmujemy także osobiście w siedzibie naszej firmy na ul. 11 Listopada 62/2 w Parczewie oraz telefonicznie pod nr (+48) 607 328 093
 • Po dokonaniu i potwierdzeniu przez nas rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 20% ceny wyprawy, tj. kwoty 300  zł na rachunek bankowy:

PHU "Auto-Art" Anna Kwiatek

ul. Szeroka 4

21-200 Parczew

Bank Spółdzielczy

nr rachunku 65 8042 0006 0015 7430 3000 0010

z dopiskiem "imię i nazwisko - Polska jest piękna!"

 • Pozostałą kwotę można dopłacić w dniu rozpoczęcia wyprawy bezpośrednio u pilota.

 

Zasady i warunki

 


Rezerwuj

Pola obowiązkowe *

  Refresh Captcha  
 

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl

 

 
 

Nasi partnerzy

kwiatek serwis

 

pgr parczew

Wirtualny Parczew

 

cezarkos