Mapa wyprawy

przez roztocze do lwowa mini

Naj na trasie

 • Starówka Zamościa z najpiękniejszym rynkiem w Polsce
 • Zwierzyniec - stolica Roztocza
 • Roztoczański Park Narodowy
 • Górecko Kościelne
 • Puszcza Solska
 • Szumy na rzekach Sopot i Tanew
 • Drewniane cerkwie greckokatolickie w Woli Wielkiej, Łówczy, Prusiach i Hrebennem
 • Bunkry linii Mołotowa
 • Cerkiew św. Ducha w Potyliczu z 1509 r.
 • Monastyr w Krechowie
 • Żółkiew
 • Jaworowski Park Narodowy i ukraińska część Roztocza
 • Jaskinie w Stradczu
 • Lwów i jego zabytki

Galeria

Przez Roztocze do Lwowa


Kraj/Region: Polska i Ukraina/Roztoczeukrainepoland
Start/Meta: Zamość - Lwów
Trasa: ❶❷❸④⑤⑥⑦⑧⑨⑩
Długość: 7 dni (6 noclegów) - 215 km rowerem
Termin: wybierz termin
Cena: 1420 zł

Roztocze to kraina łącząca dwa państwa Polskę i Ukrainę ciągnącymi się aż pod Lwów łagodnymi wzgórzami pokrytymi szachownicą kolorowych pól i sosnowymi borami, poprzecinaną dolinami rzek i strumieni pędzącymi jak górskie potoki. Roztocze to także trzy historyczne klejnoty: Rynki w Zamościu i Żółkwi oraz Stare Miasto we Lwowie.

Rowerowa podróż "Przez Roztocze do Lwowa" to esencja wspaniałego krajobrazu i zabytków Roztocza. To podróż od renesansowego Zamościa przez tonący w zieleni Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy z bukami i jodłami, których nie zobaczysz nigdzie więcej, przełomy rzek Tanwi i Sopotu - słynne roztoczańskie szumy, Puszczę Solską, skąpane w słońcu drewniane cerkwie w drzemiących i zapomnianych południoworoztoczańskich wioskach na Roztocze Ukraińskie do dwóch jego najwspanialszych pereł - Żółkwi i Lwowa...

Magia Roztocza to doskonały balsam dla wszystkich. Daj jej się porwać i wyrusz z nami na rowerową przygodę po Roztoczu!

 

Program wyprawy

 

Dzień 1

Zamość


Wyprawę rozpoczynamy w Zamościu. Po zakwaterowaniu i odpoczynku po podróży proponujemy spacer po starówce Zamościa - renesansowego civitas optimo - miasta idealnego, jednego z najcenniejszych zabytków staromiejskich na świecie wpisanego w 1992 r. na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Wyjątkowy przykład piękna i harmonii, genialne dzieło myśliciela i wojskowego, hetmana i kanclerza Jana Zamoyskiego. W samym środku najpiękniejszy rynek w Polsce - salon miasta - otoczony rzędami wspaniałych, bogato zdobionych ormiańskich kamienic z podcieniami, nad rynkiem góruje 52 metrowa wieża ratuszowa, dalej wspaniała katedra, akademia, pałac Zamoyskich, a wszystko otaczają potężne mury miejskie. To wszystko przed nami, a spacer po starówce i zabytkach Zamościa zakończymy w jednej z uroczych restauracji w podcieniach przy pierwszej wspólnej obiadokolacji.

 

Dzień 2

Zwierzyniec - Ruda Różaniecka


Po śniadaniu przejazd busem krótką 30 km trasą do Zwierzyńca, gdzie wsiądziemy na rowery i wyruszymy roztoczańskim szlakiem do Lwowa. To będzie dzień roztoczańskich osobliwości! Najpierw Zwierzyniec - serce i stolica Roztocza. Tam odwiedzimy chyba najbardziej fotogeniczny zabytek Roztocza - kościół św. Jana Nepomucena zwany potocznie "Kościółkiem na wodzie", zabytkowy 200 - letni browar i Stawy Echo z najczystszym kąpieliskiem na Roztoczu. Zaraz za Zwierzyńcem wjedziemy na niezwykle urokliwą ścieżkę rowerową, biegnącą przez lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego do osady leśnej Florianka znanej z hodowli konika polskiego, a stamtąd do Górecka Kościelnego z aleją kilkusetletnich dębów, kapliczką na wodzie i rezerwatem malowniczego przełomu rzeki Szum z jej progami skalnymi. Za Góreckiem Józefów Roztoczański z malowniczym  kamieniołomem "Babia Dolina". Metą tego dnia będzie dotarcie do dwóch najpiękniejszych miejsc na Roztoczu - rezerwatów "Czartowe Pole" i "Szumy nad Tanwią" z niezwykle malowniczymi "szumami", małymi wodospadami, które rzeki Sopot i Tanew tworzą w tych miejscach. Zanocujemy w Rudzie Różanieckiej, wiosce otoczonej stawami, ładnie położonej na obrzeżach Puszczy Solskiej.

Dystans: 60 km

 

Dzień 3

Ruda Różaniecka - Rawa Ruska


Pierwszy odcinek trasy III dnia wyprawy to zapomniane i odludne, ale niezwykle malownicze wioski południowego Roztocza z zabytkowymi, drewnianymi cerkwiami greckokatolickimi w Łowczy, Woli Wielkiej i Prusiach. Tego dnia przed nami także wyjątkowe krajobrazy roztoczańskich połonin, radzieckie bunkry bojowe linii Mołotowa ukryte w południoworoztoczańskich lasach, położona na wysokim wzgórzu w otoczeniu starych lip piękna cerkiew św. Mikołaja z XVII wieku w Hrebennem oraz przekraczanie granicy polsko-ukraińskiej i pierwszy nocleg na ukraińskim Roztoczu.

Dystans: 50 km

 

Dzień 4

Rawa Ruska - Żółkiew


Przed nami najbardziej fascynująca trasa po ukraińskiej części Roztocza - światowego rezerwatu biosfery UNESCO. Zaczynamy od Potylicza położonego w dolinie rzeki Tylicy, gdzie zwiedzimy jedną z najstarszych ocalałych w Europie i najpiękniejszą na Roztoczu drewnianą cerkiew Świętego Ducha z 1509 r. znakomicie wkomponowaną w roztoczański krajobraz. Za Potyliczem kierujemy się na południowy wschód i przez malownicze wioski, brzegiem największego poligonu wojskowego w Europie dojedziemy do Żółkwi, na której piękny renesansowy rynek wjedziemy łukiem triumfalnym znanym z najświetniejszych miast Europy. Żółkiew to „mały Lwów” założony w 1597 przez hetmana koronnego Stanisława Żółkiewskiego, ulubiona rezydencja króla Jana III Sobieskiego z mnóstwem zabytków wśród których na szczególną uwagę zwraca rynek z okalającymi go kamienicami, kolegiata św. Wawrzyńca i Stanisława z 1606 r., zamek z końca XVI wieku, drewniane cerkwie z ikonostasami z początku XVIII wieku i wiele innych cennych zabytków, które kryje w sobie to małe, obecnie niespełna 14 tysięczne miasteczko.

Dystans: 55 km

 

Dzień 5

Żółkiew - Lwów


Po śniadaniu na początek czeka nas 17 km trasa do Krechowa. Tam dłuższa przerwa przy Krechowskim monastyrze, kolejnej perle ukraińskiej części Roztocza założonego na przełomie XVI i XVII wieku z dwoma cerkwiami i leśnymi celami mnichów urządzonymi w skalnych pieczarach. Tam także przejdziemy się ścieżką do kapliczki ze źródełkiem położonej na dnie przepięknego wąwozu. Po spacerze czeka nas ostatni odcinek wyprawy, który zaprowadzi nas z Żółkwi do historycznego Lwowa. Proponujemy Wam w tym dniu dwie trasy do wyboru. Obie te trasy rozchodzą się za Żółkwią, we wsi Dubrowycza w dwóch kierunkach. Wariant krótszy o długości 50 km poprowadzi nas do Lwowa najkrótszą drogą, wariant drugi, ale zdecydowanie ciekawszy jest o 25 km dłuższy i biegnie do Lwowa przez serce Jaworowskiego Parku Narodowego, będącego ukraińskim odpowiednikiem Roztoczańskiego ze słynnym Janowskim Stawem otoczonym przez wielogatunkowe lasy będące najcenniejszym obszarem chronionym na ukraińskim Roztoczu,  dawnym Janowem, obecnie Iwano-Frankowem z czworobocznym, ładnym rynkiem i XVI wiecznym kościołem Świętej Trójcy oraz intrygującymi jaskiniami w Stradczu, gdzie znajdują się pozostałości podziemnego monastyru z XI wieku z zachowanymi korytarzami. Obie te trasy prowadzą do Lwowa przez przedwojenny kurort i podlwowskie letnisko Brzuchowice mające obecnie status uzdrowiska z ukrytymi w sosnowych borach licznymi drewnianymi willami z końca XIX wieku. Wieczorem zapraszamy na spacer po starówce Lwowa połączony z obiadokolacją w jednej z klimatycznych, lwowskich restauracji.

Dystans: 50 km lub 70 km (przez Iwano-Frankowe)

 

Dzień 6

Lwów


Lwów to miasto magiczne, jedno z najpiękniejszych miast Europy! Ostatni dzień rowerowej wędrówki po Roztoczu spędzimy właśnie w tym niezwykłym mieście poddając się urokowi i wyjątkowej atmosferze Lwowa. Po śniadaniu wyruszymy na spacer lwowską starówką odkrywając jej największe skarby. Tutaj na każdym kroku jest coś do odkrycia, kawał przeżytej historii: stare kamienice, zabytkowe katedry i kościoły, stylowe budynki, rynki, parki i ryneczki... To tutaj od wieków krzyżowały się szlaki handlowe i wojenne, a tym samym wpływy kultur Wschodu i Zachodu tworząc architektoniczną wielokulturową mozaikę wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. I do tego ten niepowtarzalny magiczny lwowski klimat ubarwiany babuszkami w kwiecistych chustach i występami ulicznych grajków wygrywających stare, przedwojenne "tylko we Lwowie"... Po starówce czeka nas jeszcze wspinaczka na Wysoki Zamek, położony na jednym z siedmiu wzgórz, na których wzniesiony jest Lwów, a z którego szczytu roztacza się panorama historycznego centrum miasta i odwiedziny Cmentarzu Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, o którym będąc we Lwowie nie można zapomnieć...

Dzień bez rowerów

 

Dzień 7

Lwów

Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Polski. A jeśli zakochałeś(aś) się we Lwowie i chcesz zostać tutaj dłużej z przyjemnością pomożemy Ci zarezerwować dodatkową noc, abyś mógł/mogła wciąż cieszyć się wyjątkowym klimatem tego miasta!

 


Podstawowe informacje

 

Transport

Zapewniamy transport naszym busem z Lublina oraz Warszawy do Zamościa, a stamtąd do Zwierzyńca na start wyprawy, a także w drodze powrotnej ze Lwowa do Lublina i Warszawy.

Szczegóły transportu uzgadniamy z każdym uczestnikiem indywidualnie. Przy grupach zorganizowanych transport z/do innych miejscowości niż Warszawa i Lublin możemy zorganizować także za dodatkową opłatą naszym busem.

 

Trasa

❶❷❸④⑤⑥⑦⑧⑨⑩

Trasa wyprawy "Przez Roztocze do Lwowa" jest dosyć łatwa i prowadzi malowniczymi roztoczańskimi drogami o nawierzchni utwardzonej (drogi asfaltowe, polne i szutrowe). Czeka na nas kilka niezbyt wymagających podjazdów na południowym Roztoczu w polskiej części wyprawy, a także na odcinku z Krechowa do Lwowa.

Całkowita długość trasy 215 km + 20 km (wariant dłuższy dla chętnych V dnia wyprawy)

 

Zakwaterowanie i wyżywienie

Uczestników kwaterujemy w hotelach i pensjonatach w pokojach dwuosobowych, które posiadają oddzielną łazienkę z prysznicem. Pokoje jednoosobowe dostępne są na specjalne życzenie.

Wyżywienie na wyprawie to 6 śniadań przeważnie w formie szweckiego stołu. Obiady i obiadokolacje we własnym zakresie. W ciągu dnia zawsze robimy godzinną przerwę obiadową, a w miejscach, gdzie będziemy nocować są bardzo dobre restauracje, w których każdy napewno znajdzie coś dla siebie. Lwów pod względem kulinarnym to już najwyższa liga!

 

Pozostałe informacje

Aby wjechać na Ukrainę potrzebujemy poszportu. Prosimy o tym pamiętać przed zapisaniem się na wyprawę!

http://www.podrozerowerowe.pl/informacje/

warunki uczestnictwa w pliku pdf do pobraniatutaj

 

Pytania?

Kontakt:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl

 


Świadczenia

 

Świadczenia

Na wyprawie zapewniamy:

 • 6 noclegów w hotelach i pensjonatach o bardzo dobrym standardzie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (prysznic/WC)
 • Wyżywienie w postaci 6 śniadań rano (przed wyruszeniem na trasę)
 • Transport uczestników z Warszawy i Lublina do Zamościa, a stamtąd do Zwierzyńca na start wyprawy oraz po jej zakończeniu ze Lwowa do Lublina i Warszawy
 • Transport rowerów i bagaży na miejsce startu wyprawy z Warszawy i Lublina, transport bagaży pomiędzy poszczególnymi etapami, transport rowerów i bagaży po zakończeniu wyprawy ze Lwowa do Warszawy i Lublina
 • Serwis techniczny
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Opiekę doświadczonego pilota, prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą

 

Terminy i cena

 

Terminy i ceny w sezonie 2020

Termin

Cena

wybierz termin

1420 zł

Opcje dodatkowe

Dopłata do pokoju 1-osobowego

prosimy o kontakt

Wypożyczenie roweru

245 zł

 

Zgłoszenie uczestnictwa i płatności

 • Aby zapisać się na wyprawę prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@podrozerowerowe.pl. Zgłoszenia przyjmujemy także osobiście w siedzibie naszej firmy na ul. 11 Listopada 62/2 w Parczewie oraz telefonicznie pod nr (+48) 607 328 093
 • Po dokonaniu i potwierdzeniu przez nas rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 20% ceny wyprawy, tj. kwoty 270 zł  na rachunek bankowy:

PHU "Auto-Art" Anna Kwiatek

ul. 11 Listopada 62/2

21-200 Parczew

Bank Spółdzielczy

nr rachunku 65 8042 0006 0015 7430 3000 0010

z dopiskiem "imię i nazwisko - Roztocze"

Pozostałą kwotę można dopłacić w dniu rozpoczęcia wyprawy bezpośrednio u pilota.Zasady i warunki

 


Rezerwuj

 

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub e-mailem:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl