Mapa wyprawy

baltyk mini

Naj na trasie

 • Morze Bałtyckie!
 • Ciche, nadbałtyckie plaże
 • Klifowe pejzaże
 • Latarnie morskie
 • Kołobrzeg
 • Wioska rybacka Chłopy
 • Zabytkowy kościół w Iwięcinie
 • Zamek książąt pomorskich w Darłowie
 • Kaszubskie wioski z szachulcową zabudową
 • Jeziora Gardno, Dołgie i Łebsko
 • Słowiński Park Narodowy
 • Wydma Czołpińska
 • Skansen Słowińców w Klukach
 • Ruchome wydmy w Łebie
 • Nadmorskie kurorty

Galeria

Rowerem wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku


Kraj/Region: Polska/Wybrzeże Bałtyku


Start/Meta: Kołobrzeg - Karwia
Trasa: ❶②③④⑤⑥⑦⑧⑨⑩
Długość: 7 dni (6 noclegów) - 275 km rowerem
Termin: wybierz termin
Cena: 1540 zł

Cudze chwalimy swego nie znamy… Polskie morze z reguły kojarzy nam się z tłumem wczasowiczów i zatłoczonymi plażami. Nic bardziej mylnego! Tą wyprawą chcemy pokazać Wam zupełnie inne oblicze naszego morza i pokazać Wam takie miejsca do których docierają tylko nieliczni, a gdzie zapierające dech w piersiach krajobrazy zostaną z Wami na długo.

Wyprawę rozpoczynamy w Kołobrzegu, znanym uzdrowisku i porcie rybackim, aby przez okolice Wybrzeża Środkowego z zabytkowymi miasteczkami, wiejskimi kościółkami i wioskami rybackimi z Chłopami na czele dotrzeć do Słowińskiego Parku Narodowego, uznawanego za  najpiękniejsze miejsce nad polskim Bałtykiem...

To tutaj spotkamy wiele szerokich, piaszczystych, pustych plaż otoczonych wydmami, na których będziemy nabierać sił do dalszej jazdy, piękne, klifowe zbocza w okolicach Poddąbia i Orzechowa, pustynne krajobrazy okolic Czołpina i Łeby, malownicze lasy i mierzeje jezior Gardno, Łebsko i Sarbsko, będących rajem dla ptaków i dla tych, którzy kochają nieskażoną niczym przyrodę. Wyprawę zakończymy w Karwi na Kaszubach Północnych.

 

Program wyprawy

 

Dzień 1

Kołobrzeg

Wyprawę „Rowerem wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku” rozpoczynamy w Kołobrzegu, słynnym uzdrowisku. Po zakwaterowaniu zapraszamy na spacer, w czasie którego odwiedzimy kołobrzeską plażę, imponujące molo oraz przystań rybacką. Spacer zakończymy wspólną obiadokolacją w jednej z kołobrzeskich restauracji.

 

Dzień 2

Kołobrzeg - Osieki


Po śniadaniu ruszamy na trasę. W Kołobrzegu zaczyna się świetna ścieżka rowerowa biegnąca przy samym morzu, którą dojedziemy do Ustronia Morskiego, położonego na urokliwym, stromym klifie. Z Ustronia kilka km do Gąsek z ładną, cichą plażą oraz drugą co do wielkości na polskim wybrzeżu 50 metrową latarnią morską. Kilka kilometrów za Gąskami kolejny przystanek – mała osada Chłopy, która jako jedyna wioska w Polsce została wpisana w całości do rejestru zabytków ze względu na zachowany układ tradycyjnej wioski rybackiej. W Chłopach będziemy mogli zobaczyć autentyczne domy rybackie z XIX wieku, a także rybaków przy pracy. Z Chłopów przez Mielno wąskim przesmykiem pomiędzy Bałtykiem, a jeziorem Jamno dojedziemy do wioski Łazy z szeroką, ładną plażą, na której będziemy mogli poplażować. Z Łaz już tylko 5 km do Osiek, gdzie zanocujemy.

Dystans: 50 km

 

Dzień 3

Osieki - Łącko


Pierwszy przystanek III dnia nadmorskiej wyprawy kilka km za Osiekami, gdzie w Iwięcinie zobaczymy stary, zabytkowy kościół Cystersów z XIV (!) wieku. Dalsza część trasy będzie biegła wzdłuż nadmorskiego jeziora Bukowego do Darłowa - perły architektury Pomorza Środkowego z zamkiem książąt pomorskich z XIV wieku, XV wieczną kaplicą św. Gertrudy i zachowanym, średniowiecznym układzie miasta oraz Darłówka, nadmorskiej dzielnicy Darłowa z kolejną z siedmiu na trasie wyprawy latarni morskich. Z Darłówka malowniczą trasą biegnącą przy samym morzu dojedziemy do Rusinowa z jedną z najładniejszych i najcichszych plaż w środkowej części wybrzeża. Tam zrobimy sobie dłuższy odpoczynek, który chętni będą mogli zamienić na morską kąpiel po czym oddalimy się od brzegu morza, aby trasą wzdłuż jeziora Wicko wjechać do „Krainy w kratę”, czyli kaszubskich wiosek z charakterystyczną zabudową o konstrukcji szachulcowej. Za Jarosławcem we wsi Łącko zobaczymy wciąż zamieszkany przykład takiego budownictwa - tradycyjny dom szachulcowy pokryty jeszcze trzciną jeziorną. W Łącku spędzimy kolejną noc.

Dystans: 50 km

 

Dzień 4

Łącko - Smołdziński Las


Pierwsza część trasy tego dnia prowadzić nas będzie dawnym traktem, który w XVIII wieku łączył Darłowo z Ustką. Po drodze zobaczymy wiele wiosek z wielowiekową historią i tradycyjną, kaszubską zabudową. Jedną z nich jest Starkowo z czworoboczną zagrodą Hoffmeisterów i jedynym w Polsce…muzeum śledzia. Tam będziemy mieli niepowtarzalną okazję degustacji śledzia w najrozmaitszych odmianach przyrządzanych tam według starych, staropolskich receptur. 10 km za Starkowem Ustka, gdzie zrobimy sobie dłuższy przystanek, aby przejść się półtorakilometrową promenadą odwiedzając przy tym słynny port rybacki po czym skierujemy się na szlak „zwiniętych torów”, którymi dojedziemy do kolejnych ładnych plaż Bałtyku z wysokimi klifami w Orzechowie i Poddąbiu. Stamtąd wyruszymy w stronę Rowów, skąd wjedziemy już do Słowińskiego Parku Narodowego, uznawanego za najpiękniejsze miejsce nad polskim Bałtykiem. Po drodze na miejsce noclegu odwiedzimy jeszcze świetną, cichą plażę w okolicach Czołpina, czołpińskie wydmy i latarnię morską.

Dystans: 65 km

 

Dzień 5

Smołdziński Las - Łeba


Na początek trasy IV dnia zaraz po starcie w Klukach będziemy mieli okazję odwiedzić ciekawy skansen-muzeum Wsi Słowińskiej z domami pochodzącymi nawet z XVIII wieku, gdzie prezentowana jest tradycja i kultura Słowińców. Dalej okrążając od południa jezioro Łebsko trzecie co do wielkości jezioro w Polsce o długości ponad 16 km przez Główczyce, Izbicę Gać i Żarnowską dojedziemy do Łeby. Z Łeby przejedziemy się świetną trasą rowerową do Rąbki na słynne ruchome wydmy - "Polską Saharę", gdzie krajobrazy iście pustynne. Z Rąbki wrócimy do Łeby na miejsce noclegu V dnia wyprawy wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Dystans: 55 km

 

Dzień 6

Łeba - Karwia


Początek dnia to trasa południowym brzegiem jeziora Sarbsko, aż dojedziemy do Osetnika, gdzie czekają na nas dwie atrakcje. Pierwsza to wrak niemieckiego statku „West Star”, który od lat 70-tych zacumował na stałe na mieliźnie w pobliżu Osetnika, druga to najpiękniejsza latarnia morska nad polskim Bałtykiem, nieprzerwanie działająca od stu lat - latarnia „Stilo”. Pokonamy 34 metry, aby z tej wysokości zobaczyć wspaniały widok na wody Bałtyku i rezerwat przyrody Mierzei Sarbskiej. Dalej na trasie VI dnia dłuższe postoje urządzimy sobie jeszcze w Białogórze i Dębkach znanych z przepięknych, piaszczystych plaż, do których nie ma dojazdu samochodami. Może dlatego jest tam zawsze tak cicho i spokojnie? Z Dębek przez Karwiańskie Błota dojedziemy do Karwi, małej osady rybackiej, gdzie „zacumujemy” na noc.

Dystans: 55 km

 

Dzień 7

Karwia

Po śniadaniu spakujemy rowery i bagaże i wyruszymy w drogę powrotną do naszych domów.

 

 


Podstawowe informacje

 

Transport

Zapewniamy transport naszym busem z Lublina oraz Warszawy do Kołobrzegu na start wyprawy, a po jej zakończeniu z Karwi do Warszawy i Lublina.

Szczegóły transportu uzgadniamy z każdym uczestnikiem indywidualnie. Przy grupach zorganizowanych transport z/do innych miejscowości niż Warszawa i Lublin możemy zorganizować także za dodatkową opłatą naszym busem.

 

Trasa

❶②③④⑤⑥⑦⑧⑨⑩

Trasa wyprawy "Rowerem wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku" jest częścią międzynarodowego szlaku rowerowego (hanzeatyckiego) biegnącego dookoła Morza Bałtyckiego. Trasa będzie biegła płaskimi duktami leśnymi, asfaltowymi drogami znajdującymi się bliżej terenów zabudowanych, a także dedykowanymi rowerzystom ścieżkami rowerowymi biegnącymi przy samym morzu z pięknymi, nadmorskimi widokami. Trasa płaska.

Całkowita długość trasy 275 km

 

Zakwaterowanie i wyżywienie

Przygotowaliśmy dla Państwa 6 noclegów w ładnie urządzonych pensjonatach. Uczestników kwaterujemy w pokojach dwuosobowych, które posiadają oddzielną łazienkę z prysznicem. Pokoje jednoosobowe dostępne są na specjalne życzenie.

Wyżywienie na wyprawie to 6 śniadań przeważnie w formie szweckiego stołu. W połowie trasy każdego dnia zawsze urządzamy godzinną przerwę na obiad, w miejscach noclegu także będzie możliwość zamówienia obiadu lub kolacji w miejscach noclegu lub pobliskich restauracjach.

 

Pozostałe informacje

http://www.podrozerowerowe.pl/informacje/

warunki uczestnictwa w pliku pdf do pobrania tutaj

 

Pytania?

Kontakt:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl

 


Świadczenia

 

Świadczenia

Na wyprawie zapewniamy:

 • 6 noclegów w pensjonatach o bardzo dobrym standardzie w pokojach dwuosobowych z łazienkami (prysznic/WC)
 • Wyżywienie w postaci 6 śniadań (przed wyruszeniem na trasę)
 • Transport uczestników na miejsce startu wyprawy z Lublina i Warszawy do Kołobrzegu, a po jej zakończeniu z Karwi do  Warszawy i Lublina
 • Transport rowerów i bagaży z Lublina i Warszawy na miejsce startu wyprawy, transport bagaży pomiędzy poszczególnymi etapami, transport rowerów i bagaży po zakończeniu wyprawy z Karwi do Warszawy i Lublina
 • Serwis techniczny
 • Ubezpieczenie NNW i OC
 • Wypożyczenie dobrej klasy odbiornika GPS Garmin eTrex 30x z wgraną trasą, noclegami, miejscami, które warto zobaczyć, polecanymi restauracjami na trasie

Opcjonalnie:

 • Opiekę doświadczonego pilota, prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą

 

Terminy i cena

 

Terminy i ceny w sezonie 2020

Terminy

Cena
wybierz termin

1540 zł

Opcje dodatkowe

Pilot

200 zł/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego

prosimy o kontakt 

Wypożyczenie roweru

245  zł

 

Zgłoszenie uczestnictwa i płatności

 • Aby zapisać się na wyprawę prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@podrozerowerowe.pl. Zgłoszenia przyjmujemy także osobiście w siedzibie naszej firmy na 11 Listopada 62/2 w Parczewie oraz telefonicznie pod nr (+48) 607 328 093
 • Po dokonaniu i potwierdzeniu przez nas rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 20% ceny wyprawy, tj. kwoty  300 zł na rachunek bankowy:

PHU "Auto-Art" Anna Kwiatek

ul. 11 Listopada 62/2

21-200 Parczew

Bank Spółdzielczy

nr rachunku 65 8042 0006 0015 7430 3000 0010

z dopiskiem "imię i nazwisko - Bałtyk"

 • Pozostałą kwotę można dopłacić w dniu rozpoczęcia wyprawy bezpośrednio u pilota.

 

Zasady i warunki

 


Rezerwuj

 

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub e-mailem:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl