Nadbużański Raj

Nadbużański Raj

20-26.08.2018

Nadbużański Raj to wyprawa dla wszystkich miłośników chwil toczących się leniwie na łonie nieskażonej przez ludzi przyrody, błogiej ciszy oraz kameralnej atmosfery małych miast i wiosek, w których czas biegnie własnym rytmem, nieśpiesznie i powoli.

Nadbużańską wyprawę zaczynamy „prologiem” w Poleskim Parku Narodowym z unikalną przyrodą przypominającą północną tundrę. Dalsza część trasy prowadzić nas będzie doliną Bugu - jako jednej z nielicznych w Europie tak dużej, wciąż jeszcze nieuregulowanej dzikiej rzeki, która ze swoimi starorzeczami, zakolami i meandrami jest niezwykle atrakcyjna widokowo...

 

More...
Polska jest piękna!

Polska jest piękna!

01-08.09.2018

Polska w wersji mini. Jeziora i pagórki, doliny i obszerne płaszczyzny skupione w jednym miejscu. All in one... każdy znajdzie coś dla siebie. Niewiele miejsc w Polsce może konkurować z urodą i malowniczością Suwalszczyzny oraz Dolin Rospudy i Biebrzy! 

 

Trasa tworzy zamkniętą pętlę i pozwala na kompleksowe poznanie całego regionu północnowschodniej Polski w 8 dni. Na trasie m.in.: Góry Sudawskie i Wiżajny, Puszcza Romincka i wiadukty w Stańczykach, Dolina Rospudy i Dowspuda z romantycznymi ruinami pałacu hrabiego Paca, a także Kanał Augustowski, Dolina Górnej Biebrzy ze słynnym Czerwonym Bagnem, Puszcza Augustowska, Ziemia Sejneńska ze stolicami polskich Litwinów Puńskiem i wiele innych atrakcji...

 

More...
Pomiędzy Wisłą a Bugiem

Pomiędzy Wisłą a Bugiem

09-16.09.2018

Pomiędzy Wisłą a Bugiem to rowerowe odkrywanie pereł i perełek Polski Wschodniej! To trasa, która biegnie przez najpiękniejsze i najbardziej znane miasta i miasteczka wschodniej części naszego kraju, a także najatrakcyjniejsze krajobrazowo zakątki Lubelszczyzny, Ziemi Sandomierskiej oraz Roztocza. Wyprawę rozpoczynamy w Lublinie, najstarszym mieście regionu i jego stolicy, aby już pierwszego dnia dotrzeć do Kazimierza Dolnego, „perły polskiego renesansu”, miasteczka zaliczanego do najpiękniejszych w Polsce…

 

More...
Dworki i pałace Pomorza

Dworki i pałace Pomorza

27.08.-02.09.2018

5 dni jazdy i 270 km trasy rowerowej wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, a każdy nocleg w pieczołowicie odrestaurowanym dworku, pałacu czy zamku z ich historycznym rodowodem! Wyprawa ta została przygotowana z myślą o tych, którzy chcieliby zwiedzić większą część polskiego wybrzeża Bałtyku na rowerze, ale trochę w inny sposób, mając jako motyw przewodni ów dworki i pałace Pomorza Środkowego oraz Wschodniego, a co najlepsze w każdym z nich odpoczywając po każdym dniu spędzonym na rowerowym siodełku...

 

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

rezerwuj

Mapa wyprawy

polska egzotyczna mini

Naj na trasie

 • Krajobrazy Suwalszczyzny
 • Zabytki Sejn
 • Puszcza Augustowska
 • Jezioro Brożane
 • Bunkry linii Mołotowa pod Lipskiem
 • Malownicze przygraniczne polsko-białoruskie wioski na Białostoczyźnie
 • Mizar i drewniany meczet w Bohonikach
 • Wielokulturowa osada Krynki
 • Tatarski meczet w Kruszynianach
 • Degustacja tradycyjnych potraw tatarskich
 • Dolina Świsłoczy
 • Puszcza Białowieska
 • Białowieża
 • Zabytkowe drewniane cerkwie prawosławne w Zubaczach i Koterce
 • Dolina Bugu
 • Rejs parostatkiem po Bugu

Galeria

Polska Egzotyczna


Kraj/Region: Polska Wschodniapoland
Start/Meta: Suwałki - Klepaczew nad Bugiem
Trasa: łatwa
Długość: 8 dni (7 noclegów) - 400 km rowerem
Startujemy: w sezonie 2018 wyprawa na zamówienie
Cena: 1450 zł

W poszukiwaniu egzotyki odbywamy nieraz dalekie podróże, przemierzamy tysiące kilometrów. Tymczasem wystarczy udać się na wschodnie rubieże Polski, aby w przygranicznych miejscowościach wśród malowniczych krajobrazów i wspaniałej przyrody odnaleźć to co fascynujące i nieznane.

Kresowa wielokulturowość, Litwini, prawosławni Białorusini, muzułmańscy Tatarzy i "tutejsi", piękne kościoły, liczne drewniane cerkwie, stare synagogi, meczety, mizary i żydowskie kirkuty to wszystko tworzy klimat "Polski Egzotycznej" trasy biegnącej od Suwałk wzdłuż wschodniej granicy Polski do Klepaczewa nad Bugiem, małej, nadbużańskiej wioski.

Nieodłącznym elementem tego klimatu jest krajobraz i przyroda: cudowne krajobrazy Suwalszczyzny, dzikie tereny puszcz Augustowskiej i Białowieskiej, otwarte pejzaże Białostoczyzny, pełne ciszy doliny przygranicznych rzek. Pełne uroku są także malownicze, oddalone od centrów cywilizacyjnych przygraniczne wioski, w których czas jakby się zatrzymał, bo ludzie zachowali tam do dzisiaj dawne zwyczaje, tradycje i nieśpieszny styl życia, a także senne, przygraniczne miasteczka szczycące się szacownymi dziejami. I w żadnym już chyba innym rejonie kraju nie zetkniemy się z tak serdeczną gościnnością miejscowych ludzi, niezależnie od ich narodowości czy wyznania.

Zapraszamy do wyruszenia z nami w ten barwny i egzotyczny świat pogranicza liczącym 400 km przygraniczym, rowerowym szlakiem...

Gwarantujemy czyste powietrze, idylliczne krajobrazy, spokojne, nie odwiedzane przez turystów wioski i miasteczka i spotykaną na każdym kroku egzotyczną wielokulturowość. Tutaj czas płynie wolniej, a serdeczni i gościnni mieszkańcy tych terenów tworzą wspaniałą atmosferę trudnego do opisania klimatu tej trasy. Daj mu się porwać i wyrusz z nami na spotkanie z PRZYGODĄ!

 

Program wyprawy

 

Dzień 1

Suwałki - Sejny

Klasztor Dominikanów w Sejnach
Klasztor Dominikanów w Sejnach

Klasztor Dominikanów w Sejnach
Wyprawę rozpoczynamy w Suwałkach, skąd I dnia wyprawy dojedziemy krótką, 40 km trasą do wielokulturowych Sejn, przygranicznego, polsko-litewskiego miasteczka z najcenniejszymi na Suwalszczyźnie zabytkami, wśród których na szczególną uwagę zwraca zespół klasztorny Dominikanów z piękną, górującą nad miasteczkiem bazyliką św. Jerzego z XVII wieku oraz Biała Synagoga. Po drodze mijać będziemy malownicze wioski i krajobrazy Suwalszczyzny oraz odwiedzimy klasztor Kamedułów z pięknym kościołem oraz eremami domkami-pustelniami z XVIII wieku położonym nad jeziorem Wigry, jednym z najpiękniejszych polskich jezior.

Dystans: 40 km

 

Dzień 2

Sejny - Rakowicze

Na Białostocczyźnie w pobliżu granicy z Białorusią
Na Białostocczyźnie w pobliżu granicy z Białorusią

Na Białostocczyźnie w pobliżu granicy z Białorusią
Z Sejn kierujemy się na południe urokliwym, leśnym duktem biegnącym przez sam środek Puszczy Augustowskiej, jednego z największych i najciekawszych pod względem przyrodniczym obszarów leśnych w Polsce. Po drodze na południowy lunch zatrzymamy się w pięknej scenerii śródleśnego, przejrzystego Jeziora Brożanego położonego w samym sercu puszczańskich ostępów. Tereny przez które będziemy przejeżdżać w drugiej części dnia położone są w dorzeczu Niemna oddalonego od pobliskiej granicy z Białorusią o zaledwie kilkanaście kilometrów. Krajobraz tych stron jako żywo przywodzi na myśl opisy przyrody z powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej: szeroki horyzont, łagodnie sfalowany pejzaż, miedze przyozdobione barwnymi, polnymi kwiatami, tonące w zieleni starych lip wioski z wiekowymi, drewnianymi chałupami. Taki krajobraz będzie towarzyszył nam już do końca dnia, kiedy to dotrzemy na miejsce noclegu - do gospodarstwa "Na odludziu", położonego  z dala od ludzkich siedlisk przy samej granicy z Białorusią.

Dystans: 70 km

 

Dzień 3

Rakowicze - Sokółka

Stary wiatrak pod Sokółką
Stary wiatrak pod Sokółką

Stary wiatrak pod Sokółką

Po śniadaniu ruszamy dalej nadgraniczną trasą. W tym dniu wjedziemy już na Białostoczyznę i będziemy mieli okazję przejeżdżać przez charakterystyczne dla tego regionu polsko-białoruskie wioski, gdzie miejscowi mówią oryginalną, spotykaną jedynie na tych terenach gwarą białoruską oraz przez niegdyś ważne miasteczka Nowy Dwór i Sidrę, teraz małe osady zapomniane przez czas i historię. W Sidrze zrobimy sobie dłuższą przerwę na zwiedzanie zabytkowego kościoła św. Trójcy z XVIII wieku oraz typowej dla Białostoczyzny drewnianej zabudowy tej liczącej teraz niespełna 8OO mieszkańców osady. Nocujemy w Sokółce.

Dystans: 50 km

 

Dzień 4

Sokółka - Kruszyniany

Tatarski meczet w Kruszynianach
Tatarski meczet w Kruszynianach

Tatarski meczet w Kruszynianach
Czwartego dnia wyprawy będziemy mogli poczuć w pełni niepowtarzalny klimat polskiego Orientu. W tym dniu wjedziemy bowiem do serca Białostoczyzny i na tereny, które niegdyś zamieszkiwali Polscy Tatarzy, którzy osiedlili się na Podlasiu w XVII wieku za sprawą króla Jana III Sobieskiego. Za zaległy żołd w walce z Turkami król Jan nadał Tatarom na własność wioski przez które tego dnia będziemy przejeżdżać. Najpierw zawitamy do Bohonik, gdzie do dziś żyje kilka rodzin tatarskich i gdzie znajduje się jeden z dwóch czynnych meczetów w Polsce. Za Bohonikami prawdziwy wschód - maleńka wioska Palestyna, z której ruszymy do Krynek, jednego z najpiękniejszych kresowo-wielokulturowych miasteczek na całej trasie Polski Egzotycznej. W Krynkach zawsze panuje ten specyficzny, trudny do opisania nostalgiczny "kresowy" nastrój, któremu ciężko się oprzeć! Z Krynek dojedziemy do kolejnej tatarskiej wioski - Kruszynian, kolebki kultury tatarskiej i islamu w Polsce z drewnianym meczetem z XVIII wieku. W Kruszynianach na obiad czekać będą na nas wykwintne potrawy kuchni tatarskiej: zawijańce tatarskie, pieremiacze, czebureki lub baranina w kapuście!

Dystans: 50 km

 

Dzień 5

Kruszyniany - Jezioro Siemianowskie

Dolina Świsłoczy
Dolina Świsłoczy

Dolina Świsłoczy
Ruszamy na stepy nad Świsłoczą! W tym dniu nasze oczy uraduje otwarty krajobraz z łagodnie sfalowanymi pagórkami i łąkami ciągnącymi się ku granicznej rzece. Trasa tego dnia biegnie wzdłuż szerokiej doliny Świsłoczy, przez długie wioski tonące w zieleni starych drzew, które zamieszkuje prawosławna ludność białoruska. Większość domów w Chomontowcach, Świsłoczanach, Mostowlanach, Dublanach i Kondratkach przez które będziemy przejeżdżać to stare, drewniane chałupy często z pięknymi zdobieniami. To kolejne miejsca na naszej trasie w których "zatrzymał się czas", bowiem ludzie tam mieszkający zachowali do dzisiaj dawne zwyczaje i nieśpieszny styl życia. Popołudniowy lunch zjemy w Jałówce, a stamtąd wyruszymy na nasz nocleg okrążając Jezioro Siemianowskie, jedne z największych jezior zaporowych w Polsce o powierzchni ponad 32 km2 nad którym zanocujemy.

Dystans: 60 km

 

Dzień 6

Tarnopol - Puszcza Białowieska

Przez Puszczę Białowieską
Przez Puszczę Białowieską

Przez Puszczę Białowieską
Dziś wjedziemy do Puszczy Białowieskiej zwanej Krainą Żubra i puszczańskim lasem przez urokliwe leśne dukty przejedziemy tego dnia prawie 50 km! Mieszanina drzew o niespotykanych rozmiarach, posępność i dzikość wszechobecnej natury nadają tej puszczy niepowtarzalne piękno oraz specyficzny nastrój. Puszcza Białowieska jest kwintesencją polskich puszcz i jedną z najwspanialszych w Europie. Już w 1977 r. została wpisana na Światową Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO, a dwa lata później zaliczono ją jako jedyny przyrodniczy obiekt z Polski do obiektów Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Niezwykle ciekawą ma także historię. Nic dziwnego, bo takie przyrodnicze bogactwo przyciągało do siebie na przestrzeni wieków licznych królów i zmieniające się władze od króla Władysława Jagiełły po Zygmunta Augusta, carów rosyjskich i współczesnych polityków. Pierwsza część trasy przez puszczański las zaprowadzi nas do Białowieży, miejscowości o wielokulturowej historii, z licznymi pamiątkami z dawnych czasów i pięknym parkiem. Po obiedzie przez Drogą Olemburską w Białowieskim Parku Narodowym dotrzemy do otoczonej przez śródleśne stawy wsi Topiło, a stamtąd do wioski Łozice, gdzie zakończymy dzisiejszą podróż przez Puszczę.

Dystans: 65 km

 

Dzień 7

Puszcza Białowieska - Klepaczew nad Bugiem

Dolina Bugu
Dolina Bugu

Dolina Bugu
Trasa ostatniego dnia wyprawy poprowadzi nas tuż przy samej granicy z Białorusią (przez kilka kilometrów nawet przy samym pasie drogi granicznej) do Doliny Bugu, która ma niewiele równych sobie pod względem malowniczości w tej części Polski. Będziemy przejeżdżać przez spokojny, sielankowy miejscami krajobraz "cichej ziemi", która łączy Puszczę Białowieską z dawną Puszczę Mielnicką oraz wioski zamieszkane przez Podlaszuków, prawosławną ludność ruską, w których doświadczymy swoistego "cofnięcia się w czasie". Na trasie tego dnia zobaczymy także piękne, drewniane cerkwie prawosławne w Zubaczach i wyjątkowej urody "jak z bajki", zagubioną gdzieś w lesie przy samej granicy z Białorusią błękitną cerkiew p.w. Matki Boskiej "Wszystkich Strapionych Radość" na uroczysku Koterka, a także wiele ładnych, drewnianych chałup o pięknie zdobionych szczytach, których najwięcej zachowało się we wsi Klukowicze. W Mielniku kończymy 400 km trasę po Polsce Egzotycznej bo tam czeka na nas niespodzianka bowiem z rowerów przesiadamy się do parostatku Galeon, który zabierze nas na uroczystą obiadokolację i ostatnią noc tej wyprawy. Piękny, dziewiczy krajobraz rzeki Bug oraz szanty rozbrzmiewające na pokładzie na długo pozostaną w naszej pamięci!

Dystans: 65 km

 

Dzień 8

Klepaczew nad Bugiem

Po śniadaniu przejedziemy się jeszcze nad malowniczy Bug, po czym wyruszymy w drogę powrotną do naszych domów.

 


Podstawowe informacje

 

Transport

W cenie wyprawy zapewniamy transport naszym busem z/do Lublina oraz Warszawy, a także miejscowości znajdujących się na trasie przejazdu Lublin-Warszawa-Suwałki oraz Klepaczew-Warszawa-Lublin.

Szczegóły transportu uzgadniamy z każdym uczestnikiem indywidualnie. Przy grupach zorganizowanych transport z/do innych miejscowości niż Warszawa i Lublin możemy zorganizować także za dodatkową opłatą naszym busem.

 

Trasa

Trasa zielona - łatwa

Trasa Polski Egzotycznej jest łatwa, w większości płaska i dla każdego kto chciałby spędzić wymarzony urlop aktywnie i w drodze, przemierzając rowerem i odkrywając uroki Polski Egzotycznej, czyli wschodnich rubieży naszego kraju z ich wielokulturową przeszłością i dziewiczą przyrodą.

Trasa wyprawy w większości będzie przebiegała drogami asfaltowymi o znikomym natężeniu ruchu samochodowego oraz drogami szutrowymi lub drogami polnymi o nawierzchni utwardzonej.

Całkowita długość trasy 400 km

 

Zakwaterowanie i wyżywienie

Uczestników kwaterujemy w pokojach dwuosobowych, które w większości posiadają oddzielną łazienkę z prysznicem. Pokoje jednoosobowe dostępne są na specjalne życzenie.

Wyżywienie na wyprawie to całodzienne śniadania i obiadokolacje w miejscach noclegu. Obiadokolacja zawiera zupę oraz danie główne. Śniadania są przeważnie w formie szweckiego stołu.

 

Pozostałe informacje

http://www.podrozerowerowe.pl/informacje/

warunki uczestnictwa w pliku pdf do pobraniatutaj

 

Pytania?

Kontakt z pilotem wyprawy:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl

 


Świadczenia i noclegi

 

Świadczenia

Na wyprawie zapewniamy:

 • 7 noclegów w gospodarstwach agroturystycznych i pensjonatach o bardzo dobrym standardzie w pokojach 2-osobowych, w większości z łazienkami (prysznic/WC) w pokojach
 • Wyżywienie w postaci 7 śniadań rano (przed wyruszeniem na trasę) oraz 7 obiadokolacji (po dotarciu na miejsce noclegu)
 • Transport uczestników na miejsce startu wyprawy z Lublina oraz Warszawy oraz po jej zakończeniu do Lublina oraz Warszawy
 • Transport rowerów i bagaży z Lublina i Warszawy na miejsce startu wyprawy, transport bagaży pomiędzy poszczególnymi etapami, transport rowerów i bagaży po zakończeniu wyprawy do Warszawy i Lublina
 • Stałą asekurację auta zabezpieczającego przejazd uczestników
 • Opiekę doświadczonego pilota, prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą
 • Serwis techniczny
 • Apteczkę
 • Ubezpieczenie KL i NW
 • Rejs parostatkiem po Bugu VII dnia

 

Noclegi

 

Terminy i cena

 

Terminy i ceny w sezonie 2018

Terminy

Cena

w sezonie 2018 wyprawa na zamówienie

1450 zł 

Opcje dodatkowe

Dopłata do pokoju 1-osobowego

prosimy o kontakt

Wypożyczenie roweru

180 zł

Zniżki dla dzieci

10% dla dzieci w wieku do lat 15

Zniżki dla grup zorganizowanych

3% dla grup od 6 osób

5% dla grup od 8 osób

7% dla grup od 10 osób

 

Zgłoszenie uczestnictwa i płatności

 • Aby zapisać się na wyprawę prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego w zakładce "Rezerwuj". Zgłoszenia przyjmujemy także osobiście w siedzibie naszej firmy na ul. 11 Listopada 62/2 w Parczewie oraz telefonicznie pod nr (+48) 607 328 093
 • Po dokonaniu i potwierdzeniu przez nas rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 20% ceny wyprawy, tj. kwoty 300 zł na rachunek bankowy:

PHU "Auto-Art" Anna Kwiatek

ul. Szeroka 4

21-200 Parczew

Bank Spółdzielczy

nr rachunku 65 8042 0006 0015 7430 3000 0010

z dopiskiem "imię i nazwisko - Polska Egzotyczna"

 • Pozostałą kwotę można dopłacić w dniu rozpoczęcia wyprawy bezpośrednio u pilota.

 

Zasady i warunki

 


Rezerwuj

Pola obowiązkowe *

  Refresh Captcha  
 

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl

 

Nasi partnerzy

kwiatek serwis

 

pgr parczew

Wirtualny Parczew

 

cezarkos