Mapa wyprawy

mazury mini

Naj na Mazurach

 • Ponad 30 malowniczych, mazurskich jezor na trasie
 • Wspaniałe krajobrazy
 • Giżycko - stolica Mazur
 • Jezioro Śniardwy - największe jezioro w Polsce
 • Puszcza Piska
 • Monastyr Filiponów i drewniana molenna w Wojnowie
 • Spływ kajakowy Krutynią
 • Mikołajki
 • Mrągowo i jego zabytki
 • Barokowa bazylika w Świętej Lipce
 • Zamki w Reszlu i Kętrzynie
 • Zabytkowe gotyckie kościoły
 • Wilczy Szaniec w Gierłoży i bunkry w Mamerkach
 • Jezioro Mamry

Galeria

Mazury - Kraina Tysiąca Jezior


Kraj/Region: Polska/Mazury


Start/Meta: Giżycko - Jezioro Mamry
Trasa: ❶❷❸④⑤⑥⑦⑧⑨⑩
Długość: 7 dni (6 noclegów) - 310 km rowerem
Termin: wybierz termin
Cena: 1690 zł

Tym razem zapraszamy na uroczą rowerową wędrówkę przez Krainę Tysiąca Jezior, jednego z najatrakcyjniejszych krajobrazowo regionów Polski. Mazury to kilka tysięcy jezior lśniących jak klejnoty wśród rozległych  lasów i gładkich wzgórz, to niemal nieskażona cywilizacją natura. To raj dla lubiących odpoczynek nad wodą i na wodzie, a także idealne miejsce na wyprawę rowerową, bowiem Mazury to jedna wielka malownicza trasa rowerowa…

Startujemy z Giżycka - stolicy Mazur i przez 8 dni zobaczymy wszystko to co Mazury mają najpiękniejszego. Przede wszystkim wspaniałe jeziora! Na naszej trasie mijać będziemy ponad 30 (!) mazurskich jezior tych znanych i największych jak Śniardwy i Mamry i tych bardziej cichych, kameralnych. Dotkniemy także historii tych ziem odwiedzając po drodze krzyżackie zamki, zabytkowe dworki, barokowe i gotyckie kościoły, a także niemieckie bunkry ze słynnym Wilczym Szańcem na czele. Aby urozmaicić wyprawę IV dnia przesiądziemy się z rowerów na kajaki i spłyniemy malowniczym odcinkiem Krutyni, jednym z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Europie…

Zapraszamy!

 

Program wyprawy

 

Dzień 1

Giżycko

Przyjazd do Giżycka, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Wieczorem zapraszamy na krótki spacer po stolicy Mazur połączony z obiadokolacją w jednej z giżyckich restauracji.

Dzień bez rowerów

 

Dzień 2

Giżycko - Nowe Guty nad Śniardwami


Po śniadaniu wsiadamy na rowery i ruszamy na ponad 250 km trasę wyprawy po Krainie Tysiąca Jezior. Zaczynamy od obejrzenia najciekawszych miejsc Giżycka: odbudowanego zamku krzyżackiego, oryginalnego mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim oraz XIX wiecznych fortyfikacji twierdzy Boyen mającej niegdyś chronić Prusy przed Rosją. Z Giżycka przez malownicze Wilkasy docieramy na południowy brzeg jeziora Niegocin do Rydzewa, gdzie zrobimy sobie przerwę na kawę w restauracji Pod Czarnym Łabędziem, jednej z najbardziej klimatycznych na Mazurach.  Po południowym lunchu ruszamy nad największe w Polsce jezioro Śniardwy malowniczą trasą biegnącą wzdłuż brzegów połączonych ze sobą jezior Wojnowo, Buwełno i Ublik. Nocujemy w Nowych Gutach nad jeziorem Śniardwy, malowniczo położoną osadą niedaleko ładnej plaży i świetnego punktu widokowego na jezioro.

Dystans: 65 km

 

Dzień 3

Nowe Guty - Krutyń


Pierwsza część tego dnia to trasa wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Śniardwy. Aby okrążyć jezioro pokonamy trasę ponad 20 km i dotrzemy do Karwik i Wejsun z tradycyjnymi, mazurskimi chatami i imponującym, ewangelickim kościołem w stylu neogotyckim w Wejsunach. Z Wejsun dojeżdżamy do śluzy Guzianka i położonego w samym sercu Puszczy Piskiej Rucianego-Nidy z zabytkowymi drewnianymi domami i willami Strobla i Andersa. Kolejny przystanek kilka km dalej w Wojnowie, wsi założonej przez Filiponów, odłamu rosyjskich staroobrzędowców, gdzie zobaczymy urokliwy, pięknie położony nad jeziorem Duś Monastyr Filiponów z XIX wieku wraz z molenną, filipońską świątynią oraz jedno z największych głazowisk na Mazurach. Za Wojnowem przekraczamy drewniany mostek na Krutyni i docieramy do otoczonej rezerwatami przyrody z 200 letnimi dębami wioski Krutyń, skąd następnego dnia wyruszymy na spływ kajakowy Krutynią.

Dystans: 60 km

 

Dzień 4

Krutyń - Iznota


Po dwóch dniach jazdy robimy sobie przerwę od rowerowego siodełka i przesiadamy się na kajaki. W tym dniu czeka nas 6 godzinny spływ kajakowy Krutynią jednym z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Europie na najbardziej popularnym i bezpiecznym 22 km odcinku od jeziora Krutyńskiego do wsi Nowe Mosty. Podczas spływu czeka nas niesamowity krajobraz i zróżnicowana przyroda Krutyni, która na tym odcinku niejednokrotnie będzie zmieniała swój charakter, a także XIX wieczny młyn wodny w Krutyńskim Piecku, malownicze jezioro Duś, wiejskie plaże, a także wiele miejsc do odpoczynku, gdzie będziemy mogli zjeść świeżą, smażoną rybę.

Dystans kajakiem: 22 km

 

Dzień 5

Iznota - Święta Lipka


Po śniadaniu wsiadamy znowu na rowery i wzdłuż rozległego jeziora Mikołajskiego dojeżdżamy do słynnych Mikołajek z jednym z najpiękniejszych portów jachtowych Mazur, a także fantastycznym widokiem z kościelnej wieży na cztery jeziora otaczające Mikołajki. Po drodze do Mrągowa zatrzymamy się jeszcze, aby wejść na Królewską Górę, najwyższe wzgórze Pojezierza Mrągowskiego, gdzie czekają nas kolejne wspaniałe widoki okolic Mrągowa, które będzie naszym kolejnym przystankiem. W Mrągowie dłuższa przerwa na posiłek i zwiedzanie tej jednej z najpopularniejszych mazurskich miejscowości. Tam warto zobaczyć piękny ratusz, wiekowe kamienice z Kamienicą Rabina na czele, wieżę Bismarcka, trzy zabytkowe świątynie, molo, a także Mrongoville-miasteczko westernowe rodem z Dzikiego Zachodu. Z Mrągowa kierujemy się na północ i wzdłuż rynnowych jezior Juno, Kiersztanowskie i Dejnowo dojeżdżamy do Świętej Lipki „Częstochowy Północy” z imponującą, XVII wieczną bazyliką, jedną z najwspanialszych obiektów architektury barokowej w Polsce z niesamowicie brzmiącymi XVIII wiecznymi ruchomymi organami. W Świętej Lipce zakończymy kolejny etap wyprawy przez Krainę Tysiąca Jezior.

Dystans: 70 km

 

Dzień 6

Święta Lipka - Jezioro Mamry


VI dzień wyprawy będzie „dniem mazurskich zamków”. Rozpoczniemy go od Reszla z zamkiem biskupów warmińskich, gotycką farą i trzy arkadowym gotyckim mostem, barokowym kościołem i wieloma innymi zabytkami, które kryją się w tej niewielkiej miejscowości. Niespełna 20 km dalej dojedziemy do Kętrzyna z zamkiem krzyżackim, w którym obecnie mieści się muzeum, Starym Miastem z fragmentami średniowiecznych murów miejskich, kościołem św. Jerzego-najlepiej zachowaną świątynią obronną na Mazurach, zabytkowym ratuszem i kamienicami, a za kolejne 10 km do Gierłoży z przedziwnym melanżem piękna i bestii, czyli Wilczym Szańcem, zespołem kilkudziesięciu gigantycznych bunkrów kwatery wojennej Adolfa Hitlera z okresu II wojny światowej. Z Gierłoży wyruszamy na północ i po 20 km docieramy nad drugie co do wielkości w Polsce jezioro Mamry. Po drodze otoczona jeziorami wieś Sztynort z portem jachtowym, okazałym pałacem Lehndorfów i słynną wśród żeglarzy legendarną tawerną Zęza, gdzie zrobimy sobie przerwę na południowy lunch i kawę. Ze Sztynortu wzdłuż jeziora Mamry dojedziemy do wsi Mamerki. Tam obejrzymy dobrze zachowane bunkry kwatery głównej niemieckich wojsk lądowych z II wojny światowej i wejdziemy na wieżę widokową ze świetnym widokiem na Mamry. Wyprawę zakończymy w Trygorcie z kolejnymi pięknymi widokami na Mamry i Upałtę - największą wyspę na jeziorze i ostatnim noclegiem mazurskiej wyprawy.

Dystans: 65 km

 

Dzień 7

Jezioro Mamry

Po śniadaniu pakujemy rowery i bagaże żegnamy gościnne Mazury i wyruszamy w drogę powrotną do naszych domów.Podstawowe informacje

 

Transport

Zapewniamy transport naszym busem z Lublina i Warszawy na miejsce startu wyprawy do Giżycka, a także po jej zakończeniu znad Jeziora Mamry do Lublina i Warszawy. Bagaże oraz rowery Uczestników jadą na specjalnie do tego przygotowanej przyczepce. Bus przez całą wyprawę towarzyszy nam jako auto serwisowe i zabezpieczające nasz przejazd.

Szczegóły transportu uzgadniamy z każdym uczestnikiem indywidualnie. Przy grupach zorganizowanych transport z/do innych miejscowości niż Warszawa i Lublin możemy zorganizować także za dodatkową opłatą naszym busem.

 

Trasa

❶❷❸④⑤⑥⑦⑧⑨⑩

Trasa wyprawy po Mazurach jest łatwa i dla każdego. Biegnie drugorzędnymi drogami asfaltowymi, szutrowymi i polnymi o zerowym lub znikomym ruchu samochodowym. Na trasie będą czekać na nas wspaniałe widoki mazurskich krajobrazów z wszechobecnymi tutaj jeziorami, których będziemy mijać ponad 30. Na trasie będzie więc wiele okazji do dłuższych, plażowych odpoczynków i kąpieli.

Całkowita długość trasy rowerowej 260 km, kajakiem po Krutyni pokonamy dystans 22 km

 

Zakwaterowanie i wyżywienie

Przygotowaliśmy dla Państwa 6 noclegów w ładnie urządzonych pensjonatach. Uczestników kwaterujemy w pokojach dwuosobowych, które posiadają oddzielną łazienkę z prysznicem. Pokoje jednoosobowe dostępne są na specjalne życzenie.

Wyżywienie na wyprawie to 6 śniadań przeważnie w formie szweckiego stołu. W połowie trasy każdego dnia zawsze urządzamy godzinną przerwę na obiad, na noclegach także będzie możliwość zamówienia obiadu lub kolacji w miejscach noclegu lub pobliskich restauracjach.

 

Pozostałe informacje

http://www.podrozerowerowe.pl/informacje/

warunki uczestnictwa w pliku pdf do pobraniatutaj

 

Pytania?

Kontakt:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl

 


Świadczenia i noclegi

 

Świadczenia

Na wyprawie zapewniamy:

 • 6 noclegów w pensjonatach o bardzo dobrym standardzie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (prysznic/WC)
 • Wyżywienie w postaci 6 śniadań rano (przed wyruszeniem na trasę)
 • Transport uczestników na miejsce startu wyprawy z Lublina i Warszawy, a po jej zakończeniu do Warszawy i Lublina
 • Transport rowerów i bagaży na miejsce startu wyprawy, transport bagaży pomiędzy poszczególnymi etapami, transport rowerów i bagaży po zakończeniu wyprawy do Lublina i Warszawy
 • Opiekę doświadczonego pilota, prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą
 • Serwis techniczny
 • Ubezpieczenie NNW i OC
 • Spływ kajakowy rzeką Krutynią IV dnia wyprawy na odcinku Krutyń-Nowe Mosty w kajaku dwuosobowym

 

Terminy i cena

 

Terminy i ceny w sezonie 2020

Terminy

Cena

wybierz termin

1690 zł

Opcje dodatkowe

Dopłata do pokoju 1-osobowego

prosimy o kontakt

Wypożyczenie roweru

245 zł

 

Zgłoszenie uczestnictwa i płatności

 • Aby zapisać się na wyprawę prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@podrozerowerowe.pl. Zgłoszenia przyjmujemy także osobiście w siedzibie naszej firmy na ul. 11 Listopada 62/2 w Parczewie oraz telefonicznie pod nr (+48) 607 328 093
 • Po dokonaniu i potwierdzeniu przez nas rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 20% ceny wyprawy, tj. kwoty 340 zł na rachunek bankowy:

PHU "Auto-Art" Anna Kwiatek

ul. 11 Listopada 62/2

21-200 Parczew

Bank Spółdzielczy

nr rachunku 65 8042 0006 0015 7430 3000 0010

z dopiskiem "imię i nazwisko - Mazury"

Pozostałą kwotę można dopłacić w dniu rozpoczęcia wyprawy bezpośrednio u pilota.

 

Zasady i warunki

 


Rezerwuj

 

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub e-mailem:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl