Mapa wyprawy

Naj na trasie

 • Morze Bałtyckie!
 • Ciche, nadbałtyckie plaże
 • Klifowe pejzaże
 • Latarnie morskie
 • Zabytkowy kościół w Iwięcinie
 • Zamek książąt pomorskich w Darłowie
 • Kaszubskie wioski z szachulcową zabudową
 • Jeziora Gardno, Dołgie i Łebsko
 • Słowiński Park Narodowy
 • Wydma Czołpińska
 • Skansen Słowińców w Klukach
 • Ruchome wydmy w Łebie
 • Zatoka Pucka
 • Dworki i pałace Pomorza!

Galeria

Dworki i pałace Pomorza


Kraj/Region: Polska/Pomorze Środkowe i Wschodnie


Start/Meta: Osieki - Rzucewo
Trasa: ❶❷③④⑤⑥⑦⑧⑨⑩
Długość: 7 dni (6 noclegów) - 275 km rowerem
Termin: wybierz termin
Cena: 1750 zł

5 dni jazdy i 270 km trasy rowerowej wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, a każdy nocleg w pieczołowicie odrestaurowanym dworku, pałacu czy zamku z ich historycznym rodowodem! Wyprawa ta została przygotowana z myślą o tych, którzy chcieliby zwiedzić większą część polskiego wybrzeża Bałtyku na rowerze, ale trochę w inny sposób, mając jako motyw przewodni ów dworki i pałace Pomorza Środkowego oraz Wschodniego, a co najlepsze w każdym z nich odpoczywając po każdym dniu spędzonym na rowerowym siodełku...

Wyprawę rozpoczynamy w pięknym, szachulcowym Dworze Hillebrandtów, położonym 3 km od nadmorskich Łaz z ładną, piaszczystą plażą, aby dalej jadąc nadmorską trasą odwiedzić kolejne miejsca „z klimatem i historią”: zagrodę Hofmeisterów w Starkowie, odrestaurowany XVI wieczny zamek w podłebskim Nowęcinie, wspaniały pałac z rozległym parkiem w Prusewie oraz zamek Jana III Sobieskiego w Rzucewie.

Uwaga! Miejsca noclegowe w wysokim sezonie (lipiec-sierpień) z przyczyn niezależnych od nas mogą ulec zmianie.

 

Program wyprawy

 

Dzień 1

Osieki

Przyjazd do Dworku Osieckiego Hillebrandtów z drugiej połowy XIX wieku położonym w rozległym, zabytkowym parku. Po przyjeździe obiadokolacja i dla chętnych krótka przejażdżka rowerowa na szeroką, ładną plażę w Łazach.

Dystans dla chętnych: 10 km

 

Dzień 2

Osieki - Łącko


Po śniadaniu wsiadamy na rowery i ruszamy na trasę. Pierwszy przystanek już 5 km za Osiekami, gdzie w Iwięcinie zobaczymy stary, zabytkowy kościół Cystersów z XIV (!) wieku. Dalsza część trasy będzie biegła wzdłuż nadmorskiego jeziora Bukowego do Darłowa - perły architektury Pomorza Środkowego z zamkiem książąt pomorskich z XIV wieku, XV wieczną kaplicą św. Gertrudy i zachowanym, średniowiecznym układzie miasta oraz Darłówka, nadmorskiej dzielnicy Darłowa z pierwszą z pięciu na trasie wyprawy latarni morskich. Z Darłówka malowniczą trasą biegnącą przy samym morzu dojedziemy do Rusinowa z jedną z najładniejszych i najcichszych plaż w środkowej części wybrzeża. Tam zrobimy sobie dłuższy odpoczynek, który chętni będą mogli zamienić na morską kąpiel po czym oddalimy się od brzegu morza, aby trasą wzdłuż jeziora Wicko wjechać do „Krainy w kratę”, czyli kaszubskich wiosek z charakterystyczną zabudową o konstrukcji szachulcowej. Za Jarosławcem we wsi Łącko zobaczymy wciąż zamieszkany przykład takiego budownictwa - tradycyjny dom szachulcowy pokryty jeszcze trzciną jeziorną. W Łącku zanocujemy.

Dystans: 50 km

 

Dzień 3

Łącko - Smołdziński Las


Pierwsza część trasy tego dnia prowadzić nas będzie dawnym traktem, który w XVIII wieku łączył Darłowo z Ustką. Po drodze zobaczymy wiele wiosek z wielowiekową historią i tradycyjną, kaszubską zabudową. Jedną z nich jest Starkowo z czworoboczną zagrodą Hoffmeisterów i jedynym w Polsce…muzeum śledzia. Tam będziemy mieli niepowtarzalną okazję degustacji śledzia w najrozmaitszych odmianach przyrządzanych tam według starych, staropolskich receptur. 10 km za Starkowem Ustka, gdzie zrobimy sobie dłuższy przystanek, aby przejść się półtorakilometrową promenadą odwiedzając przy tym słynny port rybacki po czym skierujemy się na szlak „zwiniętych torów”, którymi dojedziemy do kolejnych ładnych plaż Bałtyku z wysokimi klifami w Orzechowie i Poddąbiu. Stamtąd wyruszymy w stronę Rowów, skąd wjedziemy już do Słowińskiego Parku Narodowego, uznawanego za najpiękniejsze miejsce nad polskim Bałtykiem. Po drodze na miejsce noclegu odwiedzimy jeszcze świetną, cichą plażę w okolicach Czołpina, czołpińskie wydmy i latarnię morską.

Dystans: 65 km

 

Dzień 4

Smołdziński Las - Nowęcin


Na początek trasy IV dnia zaraz po starcie w Klukach będziemy mieli okazję odwiedzić ciekawy skansen-muzeum Wsi Słowińskiej z domami pochodzącymi nawet z XVIII wieku, gdzie prezentowana jest tradycja i kultura Słowińców. Dalej okrążając od południa jezioro Łebsko trzecie co do wielkości jezioro w Polsce o długości ponad 16 km przez Główczyce, Izbicę Gać i Żarnowską dojedziemy do Łeby. Z Łeby przejedziemy się świetną trasą rowerową do Rąbki na słynne ruchome wydmy - "Polską Saharę", gdzie krajobrazy iście pustynne. Z Rąbki wrócimy do Łeby, a stamtąd dojedziemy do przepięknie odrestaurowanego XVI wiecznego zamku w Nowęcinie, gdzie w komfortowo wyposażonych pokojach oraz kameralnej atmosferze tego miejsca spędzimy kolejną noc tej wyprawy.

Dystans: 55 km

 

Dzień 5

Nowęcin - Prusewo


Początek dnia to trasa południowym brzegiem jeziora Sarbsko, aż dojedziemy do Osetnika, gdzie czekają na nas dwie atrakcje. Pierwsza to wrak niemieckiego statku „West Star”, który od lat 70-tych zacumował na stałe na mieliźnie w pobliżu Osetnika, druga to najpiękniejsza latarnia morska nad polskim Bałtykiem, nieprzerwanie działająca od stu lat - latarnia „Stilo”. Pokonamy 34 metry, aby z tej wysokości zobaczyć wspaniały widok na wody Bałtyku i rezerwat przyrody Mierzei Sarbskiej. Trasa tego dnia będzie krótka, tak abyśmy mogli urządzić sobie dłuższy odpoczynek w Białogórze na szerokiej, piaszczystej plaży, do której nie ma dojazdu samochodami. Może dlatego jest tam zawsze tak cicho i spokojnie? Z plaży w Białogórze już tylko 8 km do Dworku Sześć Dębów w Prusewie, kolejnego noclegu na naszej trasie, który wraz z parkiem i dziedzińcami wpisany jest do rejestru zabytków woj. pomorskiego.

Dystans: 45 km

 

Dzień 6

Prusewo - Rzucewo


Po śniadaniu wsiadamy na rowery i po 12 km pierwsza dłuższa przerwa tego dnia bowiem dojedziemy do Dębek z jedną z najfajniejszych plaż nad polskim Bałtykiem, gdzie przy dobrej pogodzie poplażujemy. Z Dębek przez Karwiańskie Błota dojedziemy do Karwi, małej osady rybackiej, a stamtąd do Krokowej z zamkiem rodziny von Krockow. Z Krokowej wjeżdżamy na rowerową autostradę - luksusową, zrobioną na miejscu dawnej linii kolejowej asfaltową ścieżkę rowerową, którą dojedziemy nad Zatokę Pucką. Po drodze odwiedzimy jeszcze neorenesansowy pałac rodziny Grassów w Kłaninie, gdzie zachowała się jedna z pięciu na świecie wnętrz sieni gdańskiej z przełomu XVII i XVIII wieku z charakterystycznymi, bogato zdobionymi schodami, kominkiem oraz barokową gdańską szafą. Ze Swarzewa na miejsce noclegu trasa prowadzić nas będzie przy Zatoce Puckiej z malowniczymi widokami na taflę wody. Ostatnią noc spędzimy w zespole zamkowo-parkowym Jan III Sobieski w Rzucewie.

Dystans: 60 km

 

Dzień 7

Rzucewo

Po śniadaniu czas na rozjazd do naszych domów! Jeśli spodobały Ci się „gościnne zabytki” Pomorza z przyjemnością podpowiemy Ci gdzie można spędzić jeszcze fajnie wakacje blisko morza, ale z dala od tłumów i harmidru nadmorskich pensjonatów i to wakacje nie tylko rowerowe! Chociaż… jak ktoś zasmakuje dwóch kółek to ciężko potem leżeć beztrosko na plaży lub nawet w najbardziej wygodnych apartamentach!

 


Podstawowe informacje

 

Transport

Zapewniamy transport naszym busem z Lublina oraz Warszawy do Osiek k/Łaz na start wyprawy, a po jej zakończeniu z Rzucewa do Warszawy i Lublina.

Szczegóły transportu uzgadniamy z każdym uczestnikiem indywidualnie. Przy grupach zorganizowanych transport z/do innych miejscowości niż Warszawa i Lublin możemy zorganizować także za dodatkową opłatą naszym busem.

 

Trasa

❶❷③④⑤⑥⑦⑧⑨⑩

Trasa wyprawy "Rowerem wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku" jest częścią międzynarodowego szlaku rowerowego (hanzeatyckiego) biegnącego dookoła Morza Bałtyckiego. Trasa będzie biegła płaskimi duktami leśnymi, asfaltowymi drogami znajdującymi się bliżej terenów zabudowanych, a także dedykowanymi rowerzystom ścieżkami rowerowymi biegnącymi przy samym morzu z pięknymi, nadmorskimi widokami. Trasa płaska.

Całkowita długość trasy 275 km

 

Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziemy podróżować wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku szlakiem dworków i pałaców Pomorza i właśnie w odrestaurowanych wnętrzach owych dworków i pałaców przygotowaliśmy dla Państwa sześć wyjątkowych, komfortowych i zróżnicowanych noclegów.

Uwaga! W wysokim sezonie (lipiec-sierpień) z przyczyn niezależnych od nas miejsca noclegowe mogą ulec zmianie.

Wyżywienie na wyprawie to 6 śniadań przeważnie w formie szweckiego stołu. We wszystkich proponowanych przez nas miejscach noclegowych właściciele prowadzą także restauracje, gdzie każdy będzie mógł sobie zamówić indywidualnie obiad lub kolację wg gustu i uznania.

 

Pozostałe informacje

http://www.podrozerowerowe.pl/informacje/

warunki uczestnictwa w pliku pdf do pobraniatutaj

 

Pytania?

Kontakt:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl

 


Świadczenia

 

Świadczenia

Na wyprawie zapewniamy:

 • 6 noclegów w komfortowych pokojach 2-osobowych z łazienkami (prysznic/WC)
 • Wyżywienie w postaci 6 śniadań rano (przed wyruszeniem na trasę)
 • Transport uczestników na miejsce startu wyprawy z Lublina i Warszawy, a po jej zakończeniu do Warszawy i Lublina
 • Transport rowerów i bagaży na miejsce startu wyprawy, transport bagaży pomiędzy poszczególnymi etapami, transport rowerów i bagaży po zakończeniu wyprawy do Warszawy i Lublina
 • Serwis techniczny
 • Ubezpieczenie NNW i OC
 • Wypożyczenie dobrej klasy odbiornika GPS Garmin eTrex 30x z wgraną trasą, noclegami, miejscami, które warto zobaczyć, polecanymi restauracjami na trasie

Opcjonalnie:

 • Opiekę doświadczonego pilota, prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą

 

Terminy i cena

 

Terminy i ceny w sezonie 2020

Terminy

Cena

wybierz termin

1750 zł

Opcje dodatkowe

Pilot

200 zł/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego

prosimy o kontakt

Wypożyczenie roweru

245 zł

 

Zgłoszenie uczestnictwa i płatności

 • Aby zapisać się na wyprawę prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@podrozerowerowe.pl. Zgłoszenia przyjmujemy także osobiście w siedzibie naszej firmy na ul. 11 Listopada 62/2 w Parczewie oraz telefonicznie pod nr (+48) 607 328 093
 • Po dokonaniu i potwierdzeniu przez nas rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 20% ceny wyprawy, tj. kwoty 350 zł  na rachunek bankowy:

PHU "Auto-Art" Anna Kwiatek

ul. 11 Listopada 62/2

21-200 Parczew

Bank Spółdzielczy

nr rachunku 65 8042 0006 0015 7430 3000 0010

z dopiskiem "imię i nazwisko - Dworki Pomorza"

 • Pozostałą kwotę można dopłacić w dniu rozpoczęcia wyprawy bezpośrednio u pilota.

 

Zasady i warunki

 


Rezerwuj

 

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub e-mailem:

tel. (+48) 607 328 093

e-mail: kontakt@podrozerowerowe.pl