Kontakt

kontakt

icon-phone(+48) 607 328 093 

kontakt@podrozerowerowe.pl

 

wyprawy-na-zamowienie

transport

Idea czyli nasza filozofia

"Velotur - Nieodkryty Wschód" - wyprawy rowerowe po Europie Wschodniej powstał z pasji. W zasadzie z połączenia trzech pasji... Stara, ponadczasowa dewiza życiowa mówi "rób to co lubisz i robisz najlepiej"! A więc:

Po pierwsze uwielbiamy jazdę na rowerze. Rower i jego "mobilność" daje nam poczucie wolności i przekonanie, że nie ma dla nas niezdobytych dróg. Jesteśmy przekonani, że nie wymyślono jeszcze lepszego środka podróżowania. Pojazdy silnikowe są naturalnie dużo szybsze od roweru i można nimi przebyć zdecydowanie większe odległości, ale podróżowanie nimi i oglądanie świata i tego co po drodze wśród hałasu, spalin, pośpiesznie i zza szyby mija się z celem. Stąd pomysł aby jeździć, podróżować i zwiedzać świat rowerem i przekonać innych do tego rodzaju aktywności. Optymalnej i niebanalnej!
A jeździmy rowerami cały rok i w różnej formie. Na zakupy, do pracy, do znajomych, na niedzielne wycieczki, kilkudniowe rajdy, kilkunastodniowe wyprawy i do lasu na grzyby. Lubimy to po prostu! Każdy wyjazd rowerowy to wyjątkowa przygoda, a kilkudniowe wakacje na rowerze to już przeżycie niezapomniane. Daj się o tym przekonać!

Po drugie uwielbiamy tereny i miejsca bliskie naszemu sercu. Jest to wschodnia Europa, a szczególnie wschodnie rubieże naszego kraju oraz zachód Ukrainy i Białorusi, czyli dawne, polskie Kresy z ich burzliwą historią, oryginalną przyrodą, niezwykle gościnnymi ludźmi, nie spotykanym nigdzie więcej w Europie osobliwym klimatem oraz dziewiczymi, nie skomercjalizowanymi jeszcze miejscami i szlakami. Takich właśnie miejsc wybierając trasy naszych wypraw szukamy i takie właśnie miejsca Wam proponujemy jako cel naszych wspólnych wypraw.

Po trzecie uwielbiamy podróżować. Odkrywać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi, inne zwyczaje i kultury. Odkrywać nieznane, a bliskie piękno.


Podróżujemy na swój sposób omijając duże miasta, a odwiedzając miejsca, które czasami ciężko jest znaleźć na mapie, a w których to miejscach wydaje się, że czas stanął w miejscu, bo ludzie zachowali tam jeszcze dawne zwyczaje i prosty, nieśpieszny styl życia. Jesteśmy przekonani, że po każdej takiej podróży każdy z nas jest bardziej otwarty na szeroki świat i bogatszy o nowe doświadczenia. Każda podróż daje nam również niezwykłą szansę, abyśmy odkryli niepowtarzalną atmosferę i gościnność mijanych miejsc i jego mieszkańców. What a wonderful world - Co za wspaniały świat! - jak śpiewał Louis Armstrong. Wystarczy tylko się dobrze rozejrzeć!