Kontakt

kontakt

icon-phone(+48) 607 328 093 

kontakt@podrozerowerowe.pl

 

wyprawy-na-zamowienie

transport

Velotur i nasz team

Velotur to zaproszenie do aktywnych podróży rowerowych po Europie ze szczególnym uwzględnieniem Europy Wschodniej, tej części Europy w której mieszkamy, a której drogi i miejsca poznaliśmy bardzo dokładnie w czasie bliższych i dalszych wypraw rowerowych i której piękno chcielibyśmy rowerowo pokazać również i Wam. Ideą naszych podróży jest poznawanie ludzi, krajobrazów i smaków Europy na rowerze łącząc przy tym wygodny pobyt w uroczych hotelach, zajazdach oraz wiejskich gospodarstwach z najlepszą kuchnią, którą oferuje dany region.

Nigdzie się nie spieszymy. Starannie wybieramy miejsca, które odwiedzamy. Od chwili, kiedy spotkamy się na starcie wyprawy wszystko masz załatwione. Jedyne co musisz zrobić to wsiąść na rower i cieszyć się tym wszystkim co w czasie wypraw rowerowych jest najpiękniejsze - spotkanymi po drodze otwartymi i uśmiechniętymi mieszkańcami, dziewiczą przyrodą, niezwykłymi krajobrazami, zabytkami i dobrą kuchnią. A wszystko to w tempie spokojnym wszak podróżujemy rowerami!

Umiarkowany wysiłek, który jest częścią każdej rowerowej podróży wyostrza zmysły i pozwala w pełni poczuć i docenić piękno odwiedzanych na rowerze miejsc i ich osobliwego klimatu. Daj mu się porwać i wyrusz z nami na spotkanie z przygodą odkrywać miejsca niezwykłe w sposób niezwykły!

Nasz team:

 

krzysiekKrzysiek

Właściciel i główny pomysłodawca Centrum Aktywnego Wypoczynku "VELOTUR". Z rowerem związany od zawsze. Doskonały serwisman, „złota rączka”, nie ma dla Niego roweru, którego nie potrafiłby naprawić. W wolnych chwilach najchętniej spędza czas ze swoimi wnukami Mileną i Miłoszem.Współzałożyciel Parczewskiej Grupy Rowerowej.

 

 

 

grzesiekGrzesiek

Rower traktuje jako środek transportu, dlatego ciężko go spotkać jadącego innym pojazdem. Miłośnik wypraw rowerowych po Polsce Wschodniej oraz zachodniej Ukrainie oraz Białorusi. Uwielbia jeździć w miejsca nie popularne, tam gdzie zdawałoby się „nic nie ma” dlatego zakochany jest właśnie we wschodniej części Europy. Odpowiedzialny za planowanie tras oraz całą logistykę wypraw Velotur-u.  Współzałożyciel Parczewskiej Grupy Rowerowej.

 

 

agnieszkaAgnieszka

Absolwentka resocjalizacji, której największą pasją są podróże. Od skończenia studiów mieszka i pracuje w Londynie. Odwiedziła już większość krajów europejskich. W 2005 r. pierwszy raz wyjechała poza granice Europy. Zwiedziła azjatycką część Turcji, a rok później wyjechała w miesięczną podróż po Mozambiku oraz RPA, gdzie podróżowała po afrykańskiej dżungli. W 2009 r. wróciła z rocznej, samotnej podróży dookoła świata. Przez okrągły rok podróżowała po Indiach, Tajlandii, Kambodży, Laosie, Malezji, Indonezji, Australii, Nowej Zelandii, Chile, Peru, Boliwii, Brazylii oraz Argentynie. Odpowiedzialna za kontakt i pilotowanie grup anglojęzycznych na naszych wyprawach.

 

wiesia j

 Wiesia

Dusza towarzystwa. Świetna organizatorka i pilot wypraw rowerowych. Od 5 lat oddaje swoje serce i zdolności organizacjom wycieczek i wypraw rowerowych dla członków Parczewskiej Grupy Rowerowej. Pomysłodawczyni i główny motor Parczewskich Pielgrzymek Rowerowych na Jasną Górę. W naszym teamie odpowiedzialna jest za staranny wybór noclegów oraz menu, ale nie ma dla Niej lepszego zajęcia niż po prostu wsiąść na dwa kółka i prowadzić nasze wyprawy rowerowe.

 

 

jarekJarek

Elektryk-automatyk z zawodu prowadzący własną firmę, z pasji zaś doskonały pilot, nawigator i rowerzysta. Miłośnik długodystansowych wypraw rowerowych. Jego rekord dziennego dystansu przejechanego rowerem to bagatela 340 km! Jego specjalność to organizacja wypraw rowerowych po Krymie, innych częściach Ukrainy oraz wypraw na Białoruś. Zawsze pogodny i uśmiechnięty. Współzałożyciel Parczewskiej Grupy Rowerowej.

Idea czyli nasza filozofia

"Velotur - Nieodkryty Wschód" - wyprawy rowerowe po Europie Wschodniej powstał z pasji. W zasadzie z połączenia trzech pasji... Stara, ponadczasowa dewiza życiowa mówi "rób to co lubisz i robisz najlepiej"! A więc:

Po pierwsze uwielbiamy jazdę na rowerze. Rower i jego "mobilność" daje nam poczucie wolności i przekonanie, że nie ma dla nas niezdobytych dróg. Jesteśmy przekonani, że nie wymyślono jeszcze lepszego środka podróżowania. Pojazdy silnikowe są naturalnie dużo szybsze od roweru i można nimi przebyć zdecydowanie większe odległości, ale podróżowanie nimi i oglądanie świata i tego co po drodze wśród hałasu, spalin, pośpiesznie i zza szyby mija się z celem. Stąd pomysł aby jeździć, podróżować i zwiedzać świat rowerem i przekonać innych do tego rodzaju aktywności. Optymalnej i niebanalnej!
A jeździmy rowerami cały rok i w różnej formie. Na zakupy, do pracy, do znajomych, na niedzielne wycieczki, kilkudniowe rajdy, kilkunastodniowe wyprawy i do lasu na grzyby. Lubimy to po prostu! Każdy wyjazd rowerowy to wyjątkowa przygoda, a kilkudniowe wakacje na rowerze to już przeżycie niezapomniane. Daj się o tym przekonać!

Po drugie uwielbiamy tereny i miejsca bliskie naszemu sercu. Jest to wschodnia Europa, a szczególnie wschodnie rubieże naszego kraju oraz zachód Ukrainy i Białorusi, czyli dawne, polskie Kresy z ich burzliwą historią, oryginalną przyrodą, niezwykle gościnnymi ludźmi, nie spotykanym nigdzie więcej w Europie osobliwym klimatem oraz dziewiczymi, nie skomercjalizowanymi jeszcze miejscami i szlakami. Takich właśnie miejsc wybierając trasy naszych wypraw szukamy i takie właśnie miejsca Wam proponujemy jako cel naszych wspólnych wypraw.

Po trzecie uwielbiamy podróżować. Odkrywać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi, inne zwyczaje i kultury. Odkrywać nieznane, a bliskie piękno.


Podróżujemy na swój sposób omijając duże miasta, a odwiedzając miejsca, które czasami ciężko jest znaleźć na mapie, a w których to miejscach wydaje się, że czas stanął w miejscu, bo ludzie zachowali tam jeszcze dawne zwyczaje i prosty, nieśpieszny styl życia. Jesteśmy przekonani, że po każdej takiej podróży każdy z nas jest bardziej otwarty na szeroki świat i bogatszy o nowe doświadczenia. Każda podróż daje nam również niezwykłą szansę, abyśmy odkryli niepowtarzalną atmosferę i gościnność mijanych miejsc i jego mieszkańców. What a wonderful world - Co za wspaniały świat! - jak śpiewał Louis Armstrong. Wystarczy tylko się dobrze rozejrzeć!

 

Dlaczego akurat Wschód?

Europa Wschodnia jest nieodkryta, prawdziwa i piękna. Wiedzą to Ci, którzy już tam byli i którzy znowu tęsknią aby tam powrócić. Niezwykła gościnność miejscowych, piękne, dzikie krajobrazy, wyjątkowy, specyficzny klimat i egzotyczna mozaika różnych narodowości, religii, kultur i obyczajów. Nieodłącznym elementem tej wschodnieuropejskiej specyfiki i nastroju jest także krajobraz i przyroda. To tylko tutaj zobaczymy przecudnie sielskie krajobrazy z drewnianymi chatami, wiatrakami i cerkwiami wtopionymi przedziwnie pomiędzy jeziora, rzeczne rozlewiska i majestatyczne, stare puszcze.

Europa Wschodnia jest nieodkryta, zapomniana lub wręcz w ogóle nieznana i przez to stanowi świetne tereny do podróżowania. W wielu miejscach zupełny brak turystów i oddalenie od większych miast oraz centrów cywilizacyjnych powoduje, że podróżując przez te zapomniane przez wszystkich wioski i miasteczka czujemy się niejednokrotnie jak ich odkrywcy. To oddalenie od tzw. cywilizacji sprawia, że w wielu miejscach Europy Wschodniej czas jakby zatrzymał się w miejscu. Nie ma tam tego właściwego naszym czasom pośpiechu i hałasu. Życie płynie tam wolno, cicho i sielankowo, a ludzie robią to samo od pokoleń. I co najważniejsze w żadnym już chyba innym rejonie Europy nie zetkniemy się z tak serdeczną i szczerą gościnnością miejscowych ludzi, niezależnie od narodowości czy wyznania.

Dlaczego akurat rowerem?

Rower, jeden z najgenialniejszych wynalazków człowieka daje bliski kontakt z naturą. Jest cichy, wspaniały dla zdrowia, dostępny dla każdego, a przy tym niezwykle mobilny i dlatego uważamy, że jest to najlepsze i najbardziej uniwersalne połączenie podróżowania, rekreacji, zabawy, towarzyskości, kultury oraz aktywnego wypoczynku. Niebanalnego i oryginalnego sposobu do odkrywania miejsc ciekawych i niezwykłych. Rowerem dotrzesz i dojedziesz wszędzie!

Nie ma lepszego sposobu na poznanie jakiegokolwiek regionu lub kraju i jego mieszkańców niż być całkowicie zanurzonym w nim. To zanurzenie daje właśnie podróżowanie rowerem. Kiedy tak jedziemy przez te nikomu nieznane, zapomniane i z dala od utartych szlaków wioski i miasteczka nie ma kurortowego muru między nami, a życiem ich mieszkańców. Jesteśmy wtedy w samym ich sercu, widzimy wszystko takie jakie jest naprawdę. Jesteśmy ich częścią, a nie tylko obserwatorami zza szyby samochodu.

W dzisiejszych czasach nasze codzienne życie jest niestety coraz bardziej określone przez stres i nowe zadania do wykonania. Mało kto znajduje czas, aby po prostu pójść na spacer lub wsiąść na rower i cieszyć się pięknem przyrody podziwiając świat, które nas otacza. Na szczęście z roku na rok coraz więcej osób niezależnie od wieku odrywa się od codzienności i odkrywa uroki "rowerowania" przekonując się do spędzania wakacji właśnie w ten wyjątkowy sposób. Daj się oderwać również i Ty!

Dlaczego Velotur?

 •  Każdą wyprawę przygotowujemy od A do Z tak abyś przed wyprawą, w jej trakcie i po jej zakończeniu nie musiał się martwić o nic:
 • Velotur
 • • wyznaczamy przebieg wyprawy ciekawą i atrakcyjną trasą
 • • organizujemy miejsca postojów przy obiektach szczególnie atrakcyjnych, a w porze obiadowej zatrzymujemy się w miejscach z lokalnymi przysmakami
 • • w trakcie trwania wyprawy nad wszystkim czuwa nasz pilot, który zawsze służy radą i nad tym, aby wyprawa przebiegła bezpiecznie wyznaczoną trasą zgodnie z zaplanowanym programem
 • • starannie wybieramy miejsca noclegów, kładąc nacisk na komfort i klimat danego miejsca, gdzie przyjdzie spędzić nam noc
 • • zapewniamy całodzienne posiłki
 • • przetransportujemy Twój rower oraz bagaże
 • • kiedy chciałbyś zwyczajnie odpocząć od jazdy rowerem zawsze do dyspozycji masz nasz samochód, który zabezpiecza przejazd uczestników wyprawy
 • • zapewniamy podstawowe zaplecze techniczne oraz pomoc techniczą w sytuacjach awaryjnych
 • • przed wyprawą każdego jej uczestnika ubezpieczamy
 • • po wyprawie dla każdego jej uczestnika przygotowujemy pakiet zdjęć, który na pewno będzie miłym wspomnieniem przeżytych chwil i pokonanej trasy
 • Velotur
 •  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pilotażu grup oraz organizacji wypraw rowerowych oraz służymy radą - zaproponujemy Ci gotowe rozwiązania, podpowiemy jaki sprzęt będzie Ci potrzebny.
  Uwaga! Dla uczestników naszych wypraw nasz sklep przygotował bardzo korzystne rabaty przy zakupie rowerów, części oraz akcesorii rowerowych!
 •  Miejsca, w które jeździmy i trasy które Wam proponujemy. Śmiemy twierdzić, że jesteśmy w Polsce jedyną firmą, która organizuje regularne wyprawy rowerowe w wyjątkowe miejsca Polski Wschodniej, na dawne, polskie Kresy oraz do krajów naszych wschodnich sąsiadów - Ukrainy oraz Białorusi.
 •  Starannie wybieramy trasy - Wszystkie trasy naszych wypraw są przez nas starannie dobrane, sprawdzone i zaplanowane. Wybieramy trasy bezpieczne, ciche i malownicze, z dala od natłoku turystów, zgiełku miast i samochodowego ruchu, biegnące przez piękne i dziewicze jeszcze w porównaniu do skomercjalizowanego i przewidywalnego zachodu tereny Wschodniej Europy.
 •  Nasze priorytety - z których najważniejszym jest dla nas bezpieczeństwo uczestników, profesjonalne przygotowanie każdej wyprawy i prowadzenie jej przez doświadczonych pilotów, którzy wraz z Państwem w koleżeńskiej, ciepłej i serdecznej atmosferze będą tworzyć jej wyjątkowy klimat i przebieg. 
 •  Ceny naszych wypraw są niewygórowane, dostosowane dla wszystkich. Każdą wyprawę przygotowujemy w dwóch wersjach z dwoma poziomami cenowymi (Standard i Camping), w zależności od standardu, komfortu i charakteru wyprawy jaki sobie Państwo życzycie. Robimy tak dlatego, aby być bardziej uniwersalnymi i aby piękno Nieodkrytego Wschodu mógł odkryć z nami każdy.

Staramy się robić wszystko, aby każda nasza wyprawa była niezapomniana i jedyna. Dlatego najważniejsza dla nas nie jest ilość wypraw, które oferujemy i liczba przejechanych na nich kilometrów, ale ich jakość. Dlatego każda nasza wyprawa jest starannie zaplanowana, a trasy wybierane tak, aby pokazać to wszystko co mamy najpiękniejszego, najcenniejszego i najbardziej autentycznego na Wschodzie Europy.

Pisaliśmy też i my...

bialorus          biebrza