Uczestnicy i kadra

Zgrany team to murowany sukces każdej wyprawy!Zgrany team, czyli o Was i o nas.

Nasze wyprawy organizujemy dla wszystkich. Dla większych dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i osób starszych, dla wysportowanych i tych, którzy mają przeciętną kondycję (do kogo adresujemy i komu polecamy daną wyprawę opisujemy w dziale Trasy i poziomy trudności). Przekrój wiekowy uczestników jest więc na naszych wyprawach bardzo zróżnicowany. Nieważne czy masz 7, 18 czy 70 lat! Łączy nas wszystkich jedno - chęć przeżycia niezapomnianych wakacji "w drodze" korzystając przy tym z najlepszego środka transportu jaki do tej pory wymyślono do tego celu - roweru. Wiek, płeć, stanowisko i poglądy polityczne nie mają tutaj żadnego znaczenia!

Jeżdżą z nami zarówno single, grupy przyjaciół jak i całe rodziny. Nam jako organizatorom najbardziej zależy na tym, aby na naszych wyprawach nie było żadnych podziałów i zawsze panowała na nich przyjacielska, rodzinna atmosfera oraz abyśmy wspólnie, czyli jej uczestnicy i kadra jako zgrany team tworzyli razem jej niezapomniany klimat i przebieg.

Liczebność grup

Im więcej tym weselej, z tego założenia wychodzimy pod jednym wszak warunkiem: każdy uczestnik ma mieć zapewniony maksymalny komfort i bezpieczeństwo, a cała grupa integralność, mobilność oraz serdeczną atmosferę. Lata praktyki pokazały nam, że najlepsze wyprawy odbywają się w kameralnych grupach, które liczą standardowo od 6 do 20 osób. Dzięki temu program danej wyprawy oraz tempo, którym poruszamy się na trasie możemy zawsze dostosować do indywidualnych wymagań uczestników, omawiając je w czasie ogólnej dyskusji na wieczornych "integracjach" oraz na porannych, krótkich odprawach przed startem.

Osoby niepełnoletnie

Dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą brać udział w naszych wyprawach tylko i wyłącznie z rodzicem (rodzicami) lub opiekunem wyznaczonym przez rodziców bądź opiekunem prawnym. W przypadku młodzieży w wieku 16-18 lat wystarczy pisemna zgoda rodziców na udział w wyprawie oraz krótka rozmowa telefoniczna z nami.

  pobierz oświadczenie rodziców (opiekunów) dot. niepełnoletnich uczestników wyprawy

 

Kadrę wyprawy stanowią:

  • Doświadczony pilot (zobacz nasz Team), który przejechał już tysiące kilometrów rowerem jako przewodnik prowadząc grupy rowerowe i który odpowiedzialny jest za cały przebieg wyprawy, tzn. prowadzenie grupy wyznaczoną trasą, dyktowanie tempa dostosowanego dla wszystkich uczestników wyprawy (niezależnie od wieku czy posiadanej kondycji), załatwianie spraw związanych z kwaterunkiem i posiłkami na trasie, realizowanie programu wyprawy (zwiedzanie ciekawych miejsc, zabytków i obiektów przyrodniczych zgodnie z planem wyprawy, odkrywanie nowych i interesujących miejsc po drodze, ustalanie miejsc i czasu postojów, ustalanie miejsc na dłuższą przerwę obiadową w ciągu dnia i inne) i podejmowanie decyzji w nagłych przypadkach np. raptownej zmiany pogody, mając przede wszystkim jako priorytet zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wyprawy. Niektórzy piloci (z wyjątkiem pilotów płci pięknej :) są także dobrymi serwisantami i służą pomocą w razie awarii roweru. W przypadku grup powyżej 15 osób na wyprawę jedzie zazwyczaj dwóch pilotów.
  • Kierowca-serwisant, który transportuje nam rowery na miejsce startu wyprawy oraz nasze bagaże pomiędzy poszczególnymi jej etapami. Zadaniem kierowcy jest także zabezpieczenie przejazdu uczestników wyprawy jadąc w bezpiecznej odległości za ostatnią osobą i będąc cały czas do naszej dyspozycji w przypadku, kiedy trasa danego dnia wyprawy okazałaby się dla kogoś za trudna (zawsze jest więc możliwość, aby trochę podjechać autem i odpocząć). Kierowca wiezie także nasz bagaż, do którego zawsze mamy dostęp na postojach. Kolejnym, bardzo ważnym zadaniem kierowcy jest serwis naszych rowerów. Posiada on odpowiednie umiejętności ich naprawy, a w aucie niezbędne narzędzia i części zapasowe, dzięki którym usunie podstawowe awarie naszych dwókołowców (zobacz dział Rowery i serwis).

Nasi partnerzy

kwiatek serwis

 

pgr parczew

Wirtualny Parczew

 

cezarkos