Bezpieczeństwo uczestników

Wytyczamy trasy z dala od samochodowego ruchu!Z Velotur-em jeździ się bezpiecznie!

Bezpieczeństwo uczestników gwarantuje kompleksowa i profesjonalna organizacja każdej naszej wyprawy. Obejmuje ona wytyczenie bezpiecznej trasy, opiekę przewodnika, rezerwację noclegów i posiłków, asystę auta zabezpieczającego przejazd uczestników wyprawy, serwis rowerowy w przypadku problemów ze sprzętem, a także ubezpieczenie KL i NW uczestników naszych wypraw.

Co najbardziej wpływa na bezpieczeństwo uczestników?

Po pierwsze trasy, które wybieramy. Naszym priorytetem jest, aby wyprawy, które organizujemy dla Państwa biegły drogami o zerowym lub znikomym ruchu samochodowym. Przez lata praktyki i tysiącu przejechanych na rowerze kilometrów doszliśmy do wniosku, że nie ma nic bardziej przyjemniejszego na świecie niż jazda rowerem wśród oszałamiającej przyrody i ciszy jej otaczającej i nic gorszego na świecie jak jazda rowerem wśród dymu spalin i hałasu mijających nas aut. Zawsze wybieramy więc mało uczęszczane drogi i szlaki rowerowe o jak największym stopniu bezpieczeństwa.

Po drugie jadąc przestrzegamy przepisów ruchu drogowego. Przed każdą wyprawą ze wszystkimi jej uczestnikami omawiamy i przeprowadzamy krótkie szkolenie na temat podstawowych zasad jazdy rowerem w grupie i po drogach publicznych.

Po trzecie każdą naszą wyprawę zabezpiecza auto, które zawsze jest do dyspozycji uczestników wyprawy. Wiezie ono bagaże, a także w przypadku ewentualnego niedomagania lub chwilowych spadków formy któregoś z uczestników wyprawy jest cały czas "pod ręką". Nasze auta oprócz standardowej paki na bagaże wyposażone są także w miejsca siedzące, z których każdy uczestnik naszych wypraw może w przypadku takiej konieczności zawsze skorzystać.

Po czwarte czuwamy nad tym, aby rowery uczestników wypraw Velotur-u były zawsze sprawne. Na każdą wyprawę zabieramy ze sobą podstawowe narzędzia i części zapasowe. Dodatkowo w kadrze wyprawy zawsze znajduje się osoba (jest to pilot lub kierowca), która posiada wiedzę i umiejętności naprawy rowerów. Aby tego było mało na każdą wyprawę zabieramy ze sobą zawsze dwa rowery rezerwowe, które służą uczestnikom wypraw w przypadku poważniejszych awarii lub dłuższych napraw. Uczestnik, któremu sprzęt odmówił posłuszeństwa może więc bez żadnych przeszkód i spowalniania grupy kontynuować wyprawę.

Po piąte ubezpieczenie. Każdego uczestnika naszych wypraw ubezpieczamy w zakresie ubezpieczenia KL i NW.

Baner na tyle samochodu.Czasami zdarza się tak, że aby dotrzeć na nocleg lub do interesującego nas zabytku czy ciekawego miejsca jesteśmy zmuszeni (kiedy nie ma ścieżki rowerowej lub innej alternatywy) skorzystać z drogi o większym natężeniu samochodowego ruchu. Wtedy dobrą praktyką jest i to zalecamy (chociaż nie jest to obowiązkowe), aby wszyscy uczestnicy naszych wypraw skorzystali z kamizelek odblaskowych, które dla Państwa również przygotowaliśmy. W sytuacji, kiedy jedziemy drogą publiczną o zwiększonym ruchu samochodów zawsze grupę zamyka także nasze auto, które zabezpiecza nas i dzięki banerowi kolażowemu zamontowanemu na tyle samochodu ostrzega i informuje kierowców o tym, aby zmniejszyli prędkość i zachowali szczególną ostrożność przy wyprzedzaniu nas.

To wszystko sprawia, że na naszych wyprawach mogą Państwo czuć się bardzo komfortowo!

Kaski rowerowe

Na wyprawach organizowanych przez Velotur w przypadku osób dorosłych nie ma formalnego obowiązku używania kasku rowerowego. Ze swojej strony jednak zalecamy i namawiamy wszystkich uczestników naszych wypraw do używania kasków rowerowych. Ostateczną decyzję zostawiamy jednak Państwu.

Osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia) mają obowiązek jazdy w kasku rowerowym (chyba, że rodzice lub prawni opiekunowie osoby nieletniej zadecydują inaczej i wezmą za swoją decyzję pełną odpowiedzialność).

Bezpieczeństwo na Ukrainie i Białorusi

Poziom bezpieczeństwa na Ukrainie i Białorusi wbrew panującym w Polsce stereotypom jest porównywalny lub większy niż w Polsce. Na głębokich, ukraińskich i białoruskich prowincjach, gdzie podróżujemy zawsze spotkamy się z wzruszającą, szczerą gościnnością i sympatią miejscowych ludzi połączoną z dużym zainteresowaniem (turyści na rowerze to jednak rzadki póki co na Ukrainie i Białorusi widok :).

Nasi partnerzy

kwiatek serwis

 

pgr parczew

Wirtualny Parczew

 

cezarkos